додому суспільство У Тернопільському “Пласті” обрали новий провід на наступних три роки

У Тернопільському “Пласті” обрали новий провід на наступних три роки

679

Понад 5 тисяч активних пластунів живе сьогодні в Україні. Майже півтисячі з них – у Тернополі. Саме тут члени організації провели цьогоріч звітно-виборчу конференцію, на якій обрали новий провід на наступних три роки. Проте не менш важливішим було завдання удосконалити програму занять з юнацтвом. Адже багате дозвілля пластунів, переконані у Пласті, має бути цікавим та змістовним.

Їх легко впізнати навіть серед натовпу. Українських пластунів виділяє цікава форма одягу. Сама ж молодь пояснює: одягаються так не лише для краси.

Любомир Шимків, голова Тернопільської міської організації "Пласт": "Форма скаута має бути практичною. Відповідно в нас є сорочка, в якій зручно ходити і в лісі, і в горах. І вона є презентабельна. Щоб було цікавіше, попридумували різні відзначки, це своєрідна гра. Також шорти, щоб було не душно і взимку навіть пам'ятав, що постійно маєш бути  напоготові".

Бути напоготові, вести чесне життя та змістовне дозвілля пластунів навчають ще змалку. Раніше наймолодшими членами організації були шестирічні діти. Тепер у такому ж дусі виховують вже своїх малюків пластунські сім'ї.

Ярослав Юрчишин, пластун з Києва, керівник Уладу пластового юнацтва в Україні: "Легко знайти собі пару в організації, яка сповідує певні цінності. Тобто не треба в см'ї визначати, за якими правлами потім буде жити сім'я.Тму в пластунів вже народилися діти, і з цими дітьми теж треба займатися. Набагато легше це робити гуртом… Тому в нас є тепер і молодша група – це пташата від 2 до 6 років".

Проте чи не найбільше серед пластунів – юнацтва, віком від 12 до 18 років. Їх залучають до незліченних мистецьких та спортивних заходів, невід'ємною частиною життя для кожного стало таборування. Проте інтереси дітей можна розвивати безкінечно, переконані пластуни.

Ярослав Юрчишин, пластун з Києва, керівник Уладу пластового юнацтва в Україні: "На цей наш збір одним з питань винесено питання спеціалізації. Тобто ми знаємо, що дітям цікаво літакобудування, морські мандрівки, військові заходи. Ми хочемо запропонувати нашим вихованцям можливість розвиватися і в цих напрямках. Тобто залучати професійних інструкторів".

Звітно-виборча конференція у Тернополі стала першим етапом крайового пластового з'їзду. На неї з'їхалось близько двох сотень українських пластунів. Разом обрали новий провід, який керуватиме організацією наступні три роки. А також затвердили зміни до програми занять з юнацтвом. Приклад, кажуть, беруть зі скаутських організацій. І запрошують до своїх лав усіх охочих.

Ярина Вдовичин, пластунка зі Львова, заступник керівника Уладу пластового юнацтва в Україні: "Побутує така думка, що Пласт є відкритим для всіх, але не всі є для Пласту… Пластун – це провідник, життєрадісна людина, яка ніколи не опускає рук, знайде вихід в будь-якій ситуації і це людина, яка ставить виклик суспільству, я думаю".