додому надзвичайне У Тернопільському озері втопився 47-річний чоловік

У Тернопільському озері втопився 47-річний чоловік

740

Вода на Тернопільщині проджовжує забирати людські життя. Вчора на Тернопільському ставі, поблизу пляжу, який в народі називають "Циганкою", втопився 47-річний чоловік. На його пошуки рятувальникам-водолазам знадобилась майже доба. Тіло утопленика з озера витягнули сьогодні, вчора його відшукати не змогли. Від початку року на водоймах області загинуло 27 людей, 2 із них – діти. Більшість нещасних випадків трапляється, коли люди купаються п'яними.

Пані Марія на Циганці відпочивала і вчора. Жінка розповідає: побачила двох чоловіків, які прийшли на пляж нетверезими і відразу пішли купатись. Далі все відбувалось в лічені секунди.

Пані Марія, відпочиває на пляжі: "Тоді той другий почав кричати: рятуйте, рятуйте, поможіть".

За словами очевидців, чоловік далеко заплисти не встиг, він потрапив у яму, а вибратись з неї не зміг.

Пані Марія, відпочиває на пляжі: "Десь в 2 годині і всьо, і більше я не дочекалася, тут 3 наряди міліції було, 2 скорих і більше нічого".

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Вчора після 14 години поступив сигнал на рятувальну водолазну станцію, поступив сигнал, що потонула дитина 10 рочків, на пдляжі повно людей, а на зміні знаходиться всього-навсього лише 2 людини – один водолаз і моторист і вони лишають все, лишають цих людей, виїжджають сюди, приїжджають на місце трагедії і виявляється, що це 40-річний чоловік. Компанія, яка сиділа там чи 2 чоловіки, чи більше, не знаю, випивали".

80% смертей на воді – це наслідок купання в нетверезому стані, така статистика не лише в нашій області, а й по всій Україні, каже Василь Козак. Останній випадок на Циганці – це ще одне підтвердження того, що п'яним у воду заради власної безпеки заходити не варто. Крім того, рятувати життя потопаючим на несанкціонованих пляжах, до якого належить Циганка, нема кому. Єдине місце в області, де можна засмагати і купатись, і де прцюють рятувальники – це Дальній пляж у Тернополі.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Згідно з правилами охорони праці, нема права одному водолазу працювати, але цей водолаз сам, ризикуючи своїм життям, ризикуючи технікою безпеки, він шукав це тіло. І так було 2 рази ,вони виїжджали, тому що в Тернополі за браком коштівлюди порозраховувались, тому що люди працюють на 0,25 – 0,50 ставки. Люди розрахову.ються, люди при такизх умовахї працювати не будуть, тому що, не дай Бог, вони б залишили пляж і потонула людина, цим людям, Гевкові і Матушевському, їм би прийшлось відповідати згідно Кримінального Кодексу, тому що вони залишили місце рятування людей".