додому культура У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї презентували виставковий проект до Дня Незалежності України

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї презентували виставковий проект до Дня Незалежності України

386
Всі важливі події, які відбувалися за 32 роки Незалежності України. В Тернопільському обласному краєзнавчому музеї презентували виставковий проект, у якому показали прапор, який у 1990 році освятили та підняли над міською радою Тернополя. Про фотографії та документи, котрі відображають важливі національно-патріотичні події в Україні та на Тернопільщині – дивіться у сюжеті Тетяни Скиби.
29 квітня 1990 року над Тернопільською міською радою освятили та підняли цей синьо-жовтий прапор. Такий унікальний державний стяг впродовж останніх років зберігають в обласному краєзнавчому музеї як символ створення нової держави, про яку тоді мріяли українці. У виставковому проекті фахівці зібрали чимало фотографій та документів, котрі відображають важливі національно-патріотичні події, які відбувалися в Україні та на Тернопільщині.

Любов Катеринюк, завідувачка сектору відділу нової та новітньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею, каже: “Матеріали, які присвячені різноманітним акціям, які відбувалися в нашому місті в кінці 80-х та 90-х роках. Це, зокрема, відновлення історичної пам`яті, багатолюдні ходи наших громадян на Микулинецький цвинтар, на могили українсько-січового стрілецтва. Важливою і унікальною подією був символічний ланцюг злуки“.

Виставку в краєзнавчому музеї присвятили трьом історичним подіям: Дню Державного Прапора України, Незалежності України та пам’яті полеглих захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Для майбутнього покоління українців дуже важливі такі виставки, які показують весь шлях українців до відновлення їхньої давньої державності.

Крім цього, історичні документи та фотоматеріали є нагадування того, як проросла наша незалежність із великого прагнення українців до волі. А світлини героїв показують, якою ціною доводиться Україні відстоювати своє право на свободу та незалежність.