Головна Новини У Тернопільському медуніверситеті не прикривають студентів-іноземців, які начебто мали зв’язок із неповнолітніми...

У Тернопільському медуніверситеті не прикривають студентів-іноземців, які начебто мали зв’язок із неповнолітніми дівчатами

559

vlcsnap-2016-02-22-18h42m56s756У Тернопільському державному медичному університеті не прикривають студентів-іноземців, які начебто мали зв’язок із неповнолітніми дівчатами, та всіляко сприяють розслідуванню справи. Інформацію про протилежне, яка шириться в інтернеті, спростував ректор навчального закладу. Тим  паче, що у навчальному закладі хлопці вже не навчаються. Також керівництво університету висловило своє обурення щодо дій організацій, які прийшли із маршем під гуртожиток студентів-іноземців. Останні налякані, а такі акції створюють негативний імідж закладу та місту, кажуть в університеті.

У Тернопільському державному медичному університеті спростовують інформацію про ніби-то прикривання ними студентів-іноземців, причетних до справи про розбещення неповнолітніх. Більше того, каже ректор, у ВИШі усіляко сприяють розслідуванню. Також в університеті працювала комісія, яка вивчала інцидент, у студентів-іноземців, причетних до нього, брали пояснення. А 2 лютого їх відрахували з навчального закладу за порушення умов контракту, а саме норм етики, зазначених у правилах внутрішнього розпорядку.

– Університет чітко заявляє: ми категорично проти такої поведінки цих студентів. Якщо вина їх буде доведена, а зараз іде слідство, я кажу якщо, тому що іде слідство, і без суда я не можу звинувачувати зараз людину – це зрозуміло, вина їх доведена, вони будуть відповідати по закону України якнайстрогіше, – розповідає ректор ТДМУ ім. І. Горбачевського Михайло Корда.

Деякі ЗМІ оприлюднили фотографії фігурантів справи. Та у медуніверситеті кажуть: на них не обвинувачувані.

– Написано: це 2 студенти, які займалися розбещенням неповнолітніх. Це фотографія одного й того самого студента. Єдине, гріх в чому завинив оцей студент, що в нього прізвище Сафаат. Виявляється, що в того іншого студента, який задіяний, який фігурант, теж прізвище Сафаат. Студент з інтелігентної сім’ї десь з Іраку, студент гарно вчиться, студент староста потоку. Ми не маємо жодних проблем із цим студентом, – додає Михайло Корда.

15 лютого в Тернополі відбувся Марш Честі, організований кількома місцевими політичними організаціями, який, на їх думку, мав нагадати громадськості міста, правоохоронцям, ректорату медуніверситету про злочин студентів-іноземців. Після такої акції студенти налякані, пригнічені та розчаровані. В ректораті кажуть: їх іноземні студенти мають успіхи в навчанні, вони активні, допомагають українській армії, займаються благочинністю. Та не розуміють, чому під вікна їх гуртожитку прийшли люди в балаклавах і лунали вибухи.

– Низка студентів, які природньо виглядали з вікон, отримали дуже образливі вигуки, навіть негарно буде їх повторювати, це при тому, що в нас в гуртожитку не живуть студенти з арабських країн, чоловіки мається на увазі, юнаки. Це студенти з інших країн і вони були просто шоковані, – говорить декан факультету іноземних студентів ТДМУ ім. І. Горбачевського Петро Сельський.

Керівництво медуніверситету переконане, проведена акція завдає школи репутації їх навчального закладу.

– В нас навчаються більше 200 студентів з Польщі, з інших країн Євросоюзу, з Бельгії, Великобританії, Грузії. Ви собі уявіть реакцію в їхніх домах, коли такі гасла, вигуки і така реакція в місті. Що можемо очікувати? Яка популяризація освіти і імідж нашого міста, на жаль, – каже Петро Сельський.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here