Головна культура У тернопільському драматичному театрі знову ставлять Винниченка

У тернопільському драматичному театрі знову ставлять Винниченка

327

Вперше за останні 25 років у тернопільському драматичному театрі знову ставлять Винниченка. Драму "Записки кирпатого Мефістофеля" готує дипломантка Київського національного університету імені Карпенка-Карого, учениця відомого українського режисера Леся Танюка, Вікторія Сиванич. Актори, які гратимуть у прем'єрі, кажуть, що такого психологічного напруження не відчували давно, та ще досі шліфують образи своїх героїв.

Востаннє Володимира Винниченка ставили у тернопільському театрі 25 років тому. На нашу сцену в сценічній обробці молодої режисерки Вікторії Сиванич, уродженки Бучача, він повернеться вже 7 червня. На малій сцені тернопільського театру глядачам покажуть "Записки кирпатого Мефістофеля". Опрацювавши роман Винниченка, режисерка залишила кілька основних сюжетних ліній. Серед них – стосунки головного героя із трьома жінками – Білою Шапочкою, Клавдією Петрівною та Сонею. Їх грають Олена Складан, Наталя Олексів та Оксана Левків. Самого ж Мефістофеля зіграв Микола Ткачов.

– Він не лише головний персонаж, а ще й оповідач історії. Дуже часто в сценах він спілкується з глядачами. Це дуже багато монологів було дописано, звісно, зі слів Винниченка,- розповідає режисер-постановник Вікторія Сиванич.

Основне питання, яке при постановці ставила собі Вікторія Сиванич – чому винниченківський Мефістофель кирпатий? В зарубіжній літературі це постать міфічна і велична. Тут же, чи не вперше, він задається питанням, чи ВСЕ він робить правильно і ЧОМУ є Мефістофілем. Микола Ткачов, каже, що прочитав роман, за яким ставлять виставу, лише коли почали працювати над нею. І був вражений психологізмом твору. Про відповідальність, яка лежить на ньому, як на виконавцеві ролі, каже режисер, про це говорить і сам актор.

– Такої міри відповідальності я вже давно не відчував.

Одним із наскрізних моментів драми є колискова.

– Це не той момент, коли музика, музичне оформлення, є лише доповненням до вистави, для того щоб посилити емоції, доповнити сцену. А це є та наскрізна дія, через яку проходить вся вистава. Тобто, саме по цій колисковій відбуваються зміни цього Мефістофеля і можна прослідкувати, чого він є кирпатим, говорить режисер.

В сучасному суспільстві, говорять актори, заведено, що можна кинути все заради любові. У "Записках кирпатого Мефістофеля" пропонують інше.

– Відмовитись від справжньої любові. Заради чого? Заради родини, заради дитини. Якщо там є дитина – нічого ріднішого не може бути, – каже виконавець ролі Мефістофеля Микола Ткачов.

На прем'єру на малу сцену тернопільського театру запрошують 7, 10 та 17 червня.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here