додому політика У Тернопільскому “білому” домі дійшло до бійки

У Тернопільскому “білому” домі дійшло до бійки

473

У Тернопільскому "білому" домі дійшло до бійки. 4 березня в адміністративній будівлі, де знаходяться обласна державна адміністрація та обласна рада, відбувались збори за участі представників партій і громадських організацій, ініційовані ВО "Свобода". Там же, але не на п'ятому поверсі, а на третьому, подібні збори проводили представники облдержадміністрації від Партії регіонів. Бійка сталася, коли заступник голови тернопільскої ОДА Петро Гоч разом із однодумцями піднявся до політичних опонентів, аби зачитати звернення із вимогою до свободівців прийняти обласний бюджет на 2013 рік. Відео цієї події розійшлось інтернетом. Представники сторін коментують побачине. Правоохоронці займаються розслідуванням.

Поява заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Петра Гоча і його однодумців на зборах громадськості та політичних партій, які проводило ВО "Свобода" перейшла у конфлікт між сторонами, під час якого народний депутат України від "Свободи" Михайло Головко вдарив Петра Гоча в обличчя. Далі почалася шарпанина. Обидві сторони, щоправда без присутності народного депутата, який відбув у Київ на засідання Верховної ради, уже прокоментували свою позицію щодо конфліктного інциденту.

Петро Гоч, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "Прийняли звернення до Всеукраїнського об'єднання "Свобода" щодо необхідності термінового прийняття бюджету та проведення сесії Тернопільської обласної ради. От з цим зверненням, я як головуючий на зборах піднявся до представників Всеукраїнського об'єднання "Свобода", щоб його зачитати. І ви бачили дальше, тут вже коментувати немає чого, народний депутат України прикриваючись своїм мандатом просто завдав підлого удару з початку по лівому коліну, знаючи що декілька місяців назад воно в мене було проопероване, тому це, знаєте, підло і підступно, а після того було завданий удар в обличчя і дальше ви бачили крики "Я народний депутат, мене не чіпайте, ви порушуєте Конституцію".

Василь Турецький, голова Української народної ради Тернополя: "Зрозуміло, що те питання, яке вони підносили, воно ніби є насущне і на сьогоднішній день необхідне – прийняття бюджету. Ніхто не проти прийняття бюджету. Бюджет треба приймати, тому що наша область, вона є і дотаційна, і інші питання також вимагають того, щоби були впорядковані фінансові питання. Але чогось забули вони, що мораль, законодавство, Конституція – це теж бюджет, державно-суспільний бюджет і його теж треба приймати і виконувати".

Володимир Стаюра, голова Тернопільської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода": "Ми запросили, власне, громадські організації, політичні партії і на збори прибули доволі багато людей, які є символами нашої незалежності, які є, власне, оцим духом, який стільки років вів боротьбу за цю незалежність. Це і політв'язні і люди, які були при витоках цієї незалежності і ми збирали, власне, по суспільно-політичній ситуації, тому що в державі, власне, нівелюються вже органи самоврядування".

Ольга Жулковська, голова Тернопільської обласної організації "Ліга українських жінок": "Все було спокійно і несподівано вриваються на чолі з Гочом ціла зграя, як можна сказати, як бандити. Це нормальні люди цего би не могли, вони би встидалися таким порядком, як вони зробили. Ми думаєм – що це таке? І відразу, я знаю, яких там півсотні народу і Гоч тут і всьо – і почалася така незрозуміла шарпанина і тому подібне. Ми засуджуємо такі поступи".

Анатолій Вихрущ, голова Тернопільської обласної організації "Народний рух України": "Ну чистої води провокативний хід, тому якщо десь побратим Головко і зірвався, ну то може мало місце, а з іншого боку хай ше подякують, що то був Головко, бо він трохи легший, там були важчі хлопці, могло би кінчитись набагато гірше. Тобто чистої води провокація і шкода, що обласна державна адміністрація опустилася до такого низького рівня організації, могли б придумати щось розумніше".

Петро Гоч, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "Ми вже звикли до таких дій представників Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Я думаю, що цей інцидент не зупинить того процесу, який в Тернопільскій області йде. Ми всерівно отримаємо бюджет 2013 року, всерівно усі представники бюджетної сфери будуть отримувати заробітну платню, швидка буде їздити, школи будуть працювати, клуби також і бібліотеки і тому не вдасться дестабілізувати ситуацію в Тернопільській області".

Конфлікт політиків зафіксували правоохоронці. Як повідомляють в управлінні МВС України в Тернопільській області, 4 березня до Тернопільського міськвідділу внутрішніх справ із заявою про спричинення тілесних ушкоджень звернувся один із заступників голови облдержадміністрації. Про перешкоджання проведенню громадсько-політичного заходу міліціонерів повідомили й представники однієї із партій. Щодо бійки, то подію нині внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань,триває подальша перевірка, повідомляє обласне управління міліції.

Бійкою в Тернопільській ОДА займається і прокуратура. Кримінальне провадження за фактом нанесення тілесних ушкоджень заступнику голови ОДА відкрила прокуратура області.