додому суспільство У тернопільському “Барвінку” продавали протерміновані йогурти, молоко та чіпси

У тернопільському “Барвінку” продавали протерміновані йогурти, молоко та чіпси

460

Партії продуктів з «Барвінку» вилучила інспекція із захисту прав споживачів. Частина продукції була протермінованою, частина з сумнівним виробництвом. Найбільше шкідливої продукції вилучили інспектори у магазині «Барвінок» на Руській, навпроти шостої школи Тернополя. Серед протермінованих продуктів – йогурти, молоко, чіпси. Щоденно під час перерв школярі купували саме це. Також з протермінованою датою вилучили й ковбасні вироби, соки та печиво. Інспекція із захисту прав споживачів закликає тернополян бути уважними, купуючи продукти. Необхідно дивитися на термін придатності, зберігати чеки, а за потреби звертатись до інспекторів.

Усе почалось зі скарги тернополянина, яка не стосувалась якості придбаного: чоловік пенсійного віку звернувся до інспекції з питань захисту споживачів і повідомив: мав намір придбати сардину, ціна якої, відповідно до цінника, 7 гривень 39 копійок. Та оплачуючи покупку, касир видав чек на суму 11 гривень 39 копійок за ту ж консерву. Тоді інспектори провели позапланову перевірку в магазині "Барвінок" на вулиці Руській. Результати здивували.

Богдан Михайлишин, головний спеціаліст Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області: "Що здивувало зразу, що не на весь асортимент товару були цінники, тобто тернополяни роблять покупку наосліп, вони не знають скільки коштує товар. Це ми вважаємо грубим порушенням. Також дуже грубим порушенням є ряд протермінованих товарів, серед яких були молочна продукція, йогурти, молоко, води торгової марки "Караван", "Оболонь", "Пепсі", чіпси, ковбасні вироби, різні оселедці".

Серед постійних покупців магазину – школярі шостої тернопільської школи, які, забігаючи під час перерви, на дату виготовлення та термін придатності уваги не звертають точно.

Богдан Михайлишин, головний спеціаліст Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області: "Під час перевірки, яка тривала дві чи три години, коли є шкільна перерва, багато дітей забігали в магазин, щоб купити собі той чи інший товар. Діти наші що купують? Ччіпси, йогурти і вони точно не дивляться на виготовлення.  І получається, що батьки дають дітям гроші на харчування, а може трапитись випадок отруєння і дитина потрапляє в лікарню".

Протерміновану продукцію інспектори вилучили з полиць магазину, а торгову мережу "Барвінок" оштрафували. Розповідають, не лише на протерміновані продукти з "Барвінку", тернополяни скаржаться й на порушення в інших супер-маркетах Тернополя.

Богдан Михайлишин, головний спеціаліст Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області: "Аналогічна ситуація, скарги поступають, проводяться планові перевірки. Коли ми проводимо планову перевірку, ми людей попереджаємо не менш як за 10 днів, але, приходячи на перевірку, виявляється ряд самих страшних правопорушень – реалізація товару, терміни придатності яких минули, також продається багато товару, на якому взагалі немає інформації, хто виробник, звідки той товар поступає".

Найперше, необхідно дивитися – термін придатності товару, також зберігати чеки, а за потреби звертатись до інспекторів.

В інспекції з питань захисту прав споживачів закликають тернополян бути уважними. На перший погляд привабливі пропозиції, насправді можуть бути небезпечними для здоров"я покупців.