додому культура У Тернопільському архіві відкрили виставку, присвячену буремним подіям 18-20 лютого на Майдані

У Тернопільському архіві відкрили виставку, присвячену буремним подіям 18-20 лютого на Майдані

378

vlcsnap-2016-02-22-17h04m14s388У Тернопільському обласному державному архіві відкрили виставку, присвячену буремним подіям 18-20 лютого 2014 року на Майдані. Тут зібрані світлини періоду Революції Гідності та дані про уродженців Тернопільщини, що поклали своє життя за волю України. Виставка відкрилася 22 лютого і триватиме протягом місяця. Організатори закликають тернополян долучатися і приносити до обласного музею фотографії та згадки з часу тих трагічних подій.

“Подвиг людського духу”, “Право на колір”, “Тут запеклася кров мого народу” – так називаються три частини виставки в Тернопільському обласному архіві. Подія приурочена Дню пам’яті героїв “Небесної сотні”. В числі експонатів – світлини головного спеціаліста відділу інформації та використання документів Тернопільського обласного архіву Ігоря Крочака. Чоловік сам був учасником тих подій. На об’єктив зафіксував вагомі моменти нашої історії.

Однією частиною виставки є картини художниці з окупованої території. Наразі жінка мешкає у Києві і працює під псевдонімом Астра. За того, хто її затримає, окупанти уже оголосили винагороду. Ще тернополянам представлені документи і біографічні довідки із життя загиблих на Майдані героїв Тернопільщини.

– Вважаю, що це має залишитися назавжди не тільки на світлинах, але й в наших серцях. І передати нашим поколінням, щоб таких помилок більше влада не допускала. І було би добре і правильно, якби тернополяни, що мають фотографії з цих подій, принесли в музей, щоб зробили єдину фотовиставку фотографій, -каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Виставка у Тернопільському обласному архіві відкрилася 22 лютого і діятиме протягом місяця.