додому Новини У Тернопільському академічному драмтеатрі ім. Шевченка прем’єра – лірична комедія “Звідки беруться...

У Тернопільському академічному драмтеатрі ім. Шевченка прем’єра – лірична комедія “Звідки беруться діти?”

421
Сьогодні – Міжнародний день театру. Когось дійство на сцені вражає до глибини душі, а гра акторів змушує плакати чи сміятися, когось дивуватися і аплодувати. Під час війни театр, без перебільшення, рятує психіку людей. Це “надпотужна терапія, яка потрапляє в душу”. У Тернопільському академічному обласному драматичному театрі до професійного свята підготували прем’єру. “Звідки беруться діти?” – на цю тему шевченківці вже сьогодні, 27 березня, розмірковуватимуть зі своїми глядачами. Лірична комедія про такі різні і такі споріднені історії українських жінок, які перебувають у пологовому будинку. Вистава спонукатиме кожного сміятися, плакати, переживати та ухвалювати несподівані рішення разом із героями та героїнями. За словами режисера-постановника Олега Мосійчука, кожен хто завітає на виставу, знайде в ній себе.

Пологове відділення провінційної лікарні – саме там відбуваються головні події у виставі “Звідки беруться діти?”. Сюжет розгортається навколо українських жінок. У кожної з них – своя історія. Роль багатодітної матері у виставі виконує акторка Оксана Сачко. За сценарієм, у них з чоловіком шестеро дівчат. Подружжя очікує на ще одну дитину. Чоловік сподівається, що на світ з`явиться син.

“Ця вистава, мені здається, буде на перспективу. Тому що ми всі знаємо, який зараз важкий час. І ми всі переживаємо за тих дітей, які вже народилися, прикро, що вони живуть в час війни. І я сподіваюся, що це все мине найближчим часом, що бузьки, які у нас символізують народження дітей, символізуватимуть і народження миру у нашій країні”, – розповіла Оксана Сачко.

Народна артистка України Люся Давидко гратиме медсестру Пашу. Загалом у виставі беруть участь два акторські склади.

“Я грала завжди таких героїнь, а тут така незвична для мене роль. Я дуже вдячна Олегу Петровичу, що він мені її довірив. У кожній організації, є людина, яка до всіх добра, всіх любить: це одна з тих жінок. Я дуже рада, мені подобається”, – поділилася акторка.

Режисер-постановник ліричної комедії – народний артист України Олег Мосійчук. Автор – письменник та драматург Анатолій Крим. Ця вистава даруватиме глядачам глибокі роздуми про відповідальність і тонкощі батьківства. А ще кожен зможе посміятися, поплакати, пережити складні ситуації і виплутатися з них разом з героями.

“Хтось відмовляється від дитини в силу обставин, хтось прагне дитини, а народити не може. Це сьогодні теж проблема. І я гадаю, що ця тема важлива: у нас демографічна ситуація погана в країні. Після наших вистав щось відбудеться і Тернопіль стане містом-мільйонером”, – додав Олег Мосійчук.

Прем’єру вистави “Звідки беруться діти?” шевченківці запланували на Міжнародний день театру, який відзначають 27 березня.