Головна здоров'я У Тернопільській психоневрологічній лікарні відкрили відділення когнітивних розладів

У Тернопільській психоневрологічній лікарні відкрили відділення когнітивних розладів

1261

vlcsnap-2016-04-08-18h23m12s219Відділення когнітивних розладів з’явилось у Тернополі. Воно унікальне та чи неєдине в Україні, запевняють лікарі. Тут зможуть лікуватись тернополяни та мешканці області.

Відділення когнітивних розладів відкрили у Тернопільській обласній комунальній клінічній психоневрологічній лікарні. Воно – перше в Україні.

– Хворих є таких дуже багато, але, на жаль, ними ніхто не займався, не опікувався. Вони були поза медичною сферою, – пояснює  головний лікар Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні Володимир Шкробот.

– Це порушення пам’яті, це порушення спілкування, це порушення мови, це порушення мислення. Це багато таких проявів, які концентруються в слові когнітивний. Ця патологія може бути в хворого, який переніс інсульт, у хворого, який переніс інфаркт, у хворого, який переніс черепно-мозкову травму, після операції, який піддався впливу радіації, наркозу. Це дуже великий пласт, який охоплює дуже багато захворювань, – говорить обласний позаштатний невролог управління охорони здоров’я, завідуюча відділу когнітивних порушень Людмила Колесникова.

Відділення розраховане на 50 ліжок, тут обслуговуватимуть чоловіків та жінок. Чотири палати – покращеного планування для двох хворих, тут є телевізор, холодильник, санвузол, інтернет. Інші палати вміщатимуть по чотири пацієнти.

– Поміняна вся система і опалення. В приміщенні, де ви зараз перебуваєте, не було ні підлоги, ні стелі. І всі стіни. Це ж капітальний ремонт треба було робити, – каже Володимир Шкробот.

Ремонт відділення конітивних розладів обійшовся не менше, ніж у 2 мільйони гривень, підрахувало керівництво закладу. Гроші надали, в основному, спонсори.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here