Головна Новини У Тернопільській області стартував освітній проект для шкіл “Враховуй Різницю”

У Тернопільській області стартував освітній проект для шкіл “Враховуй Різницю”

347

uvagaСтаршокласників Тернополя навчать, як порозумітися в умовах соціального конфлікту, бути медіаграмотними та поважати різницю у думках і поглядах

У Тернопільській області стартував освітній проект для шкіл “Враховуй Різницю” (Поєднання розділених громад), в межах якого старшокласники у новому навчальному році вивчатимуть новий предмет – курс за вибором “Кроки до порозуміння”. Наразі, впродовж травня, для учителів понад 50 шкіл регіону проводять спеціальні дводенні тренінги, на яких готуватимуть педагогів до викладання нового предмету.

 АНОНС: 6 травня, сьогодні, запрошуємо представників ЗМІ на один із таких тренінгів.

 

Адреса: м. Тернопіль,вул. Живова 30 (ЗОШ №24)

Час: Журналісти можуть підходити для зйомки та інтерв’ю у будь-який зручний час з 12:00 до 15:30.

Контактна особа: співавтор-розробник нового курсу Олена Пометун 096 870 1336, 066 606 9437;

місцевий координатор проектуВолодимир Уруський 097 532 0850

 

ЖУРНАЛІСТИ зможуть поспілкуватися:

– з розробниками і тренерами проекту (співавтор-розробниця нового курсу, директорка організації «Вчителі за демократію та партнерство» Олена Пометун розкаже про ідею та завдання проекту, як пройшла апробація нового уроку у школах інших областей, що говорять діти, учителі та батьки про спеціальні курси);

– з учителями Тернопільських шкіл та області, які самостійно реєструвалися у проект (чому

вирішили взяти учаcть у проекті та настільки він актуальний сьогодні для школи).

— – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – —- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Основна мета проекту «Враховуй Різницю» — дати учням і учителям інструменти для поєднання розділених громад. На спеціальних уроках «Кроки до порозуміння» 10-11-класники навчатимуться медіаграмотності, того, як порозумітися в умовах конфлікту і поважати різницю у думках та поглядах, як сприймати інформацію критично і захищатися від маніпуляцій, а також формулювати та відстоювати власну позицію в обговореннях і дискусіях.

Переглянути зміст та структуру навчального курсу “Кроки до порозуміння”

“Вже третій рік в Україні відбуваються важливі і водночас непрості події — пройшла революція гідності, зростає активність громадян, ми опинились в умовах військово-політичного конфлікту та інформаційної війни, йде процес євроінтеграції тощо, але у змісті й методах навчання нашої школи все це не відображається. Шкільна риторика “про мир і калину” не пояснює сьогодні навіть, що таке соціальний конфлікт, як він впливає на суспільство і кожного з нас, яким чином громадяни можуть брати участь у його розв’язанні. Проектом “Враховуй Різницю” ми намагаємось заповнити цю прогалину”, — розповідає науковий керівник проектів організації “Вчителі за демократію та партнерство”, док. пед. наук, проф., академік НАПН України Олена ПОМЕТУН.

Реалізовує проект громадська організація “Вчителі За Демократію та Партнерство”. Програма і посібник нового курсувже отримали гриф МОН України і може викладатися в загальноосвітніх і закладах профтехосвіти.

Окрім Тернопільської, участь у проекті беруть ще 9 областей: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Харківська, Вінницька, Черкаська, Миколаївська, Київська — всього понад 750 шкіл.

 

Наразі розпочалась масова підготовка учителівТренінги безкоштовні, усі навчальні матеріали проекту будуть передані у навчальні заклади також безкоштовно. У червні 2016 організатори готують всеукраїнський навчальний дебатний турнір, на якому змагатимуться команди учнів з усіх областей-учасниць проекту. Викладання нового курсу за вибором розпочнеться у школах з нового навчального року.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – —- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – —

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here