додому Головні У Тернопільській обласній прокуратурі підсумували свою роботу за рік

У Тернопільській обласній прокуратурі підсумували свою роботу за рік

634
У Тернопільській обласній прокуратурі підсумували свою роботу. Ухилення від призову на строкову військову службу, викриття прихильників “руського миру”, факти незаконного переправлення осіб через державний кордон – це частина тих правопорушень, з якими працюють прокурори обласної прокуратури. За цей рік понад сім сотень досудових розслідувань були пов`язані з воєнним станом в країні. Більше про викриття резонансних інцидентів в області – у сюжеті.
Уродженка Луганщини через війну переїхала в один з райцентрів Тернопільщини. У прокуратурі кажуть, жінка поширювала матеріали, у яких виправдовували злочинні дії російських військ. Як наслідок – їй оголосили про підозрюють у розповсюдженні російської пропаганди у соцмережах.

Андрій Миколайчук,  керівник Тернопільської обласної прокуратури, коментує: “В її дописах Збройна агресія представлялася як внутрішньо-громадянський конфлікт. А ще вона закликала росіян берегти Путіна зважаючи, що тільки він може зупинити фашістів і так далі”.

Окрім цього, з початку цього року в тернопільській обласній прокуратурі відкрили більше 200 кримінальних проваджень за ухилення від військової служби під час мобілізації. Також є чимало випадків незаконного перетину державного кордону. До прикладу, організована група з чотирьох осіб переправляла ухилянтів за вісім тисяч доларів. Її учасників – викрили. Також судитимуть банкіра з Кременця, який допоміг виїхати за межі країни військовозобов’язаним.

Серед правопорушень, які розглядали прокурори області під час час війни – і факти незаконного використанням гуманітарної допомоги з-за кордону. Двом жінка з Тернопільщини надсилали з Польщі продукти, засоби гігієни, одяг, взуття та лікарські засоби. Вони мали їх доставляти до територіальної громади, а натомість – більшість речей потрапляли до гаражів псевдоволонтерів назавжди. Таким шахрайським шляхом краянки заволоділи майном на суму майже 370 тисяч гривень. Аферисток викрили. Кожній з них оголосили покарання – п`ять років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.