Головна духовність У Тернопіль приїде Блаженніший Святослав Шевчук

У Тернопіль приїде Блаженніший Святослав Шевчук

664

shevchukЧерез тиждень у Тернополі з пастирським візитом перебуватиме Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. В четвер, 10 грудня, він очолить молебень за мир і спокій в Україні в Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Далі відбудеться хресний хід із свічками до Тернопільської Української гімназії, де Предстоятель УГКЦ освятить меморіал на честь Митрополита Андрея Шептицького.

В четвер, 10 грудня, у Тернопіль приїде Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. Він спільно з духовенством та тернополянами молитиметься за мир і спокій в Україні, візьме участь в хресній ході зі свічками та освятить пам’ятну дошку Праведному Андрею Шептицькому.

– До нас приїжджає Отець і Глава нашої церкви Блаженнійший Святослав. Він прибуде до катедри, о 16 годині, буде відслужений молебен за мир і Боже благословення для українського народу. Після Молебня відбудеться Хресний хід зі свічками, – розповідає Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Владика Василій Семенюк.

Хресним ходом тернополяни йтимуть до Української гімназії. Там Блаженніший Святослав Шевчук освятить пам’ятну дошку Андрею Шептицькому. Йтимуть люди пішохідною частиною міста, відтак перекриють лише вулицю Коперника, оскільки там очікують чисельну кількість людей. Пам’ятну дошку встановили на Українській гімназії у Тернополі не випадково, саме 114 років тому Праведний Митрополит Андрей Шептицький тут перебував.

– Це було осінню 1901 року, 114 років тому. Він не просто був у цьому будинку. Він спілкувався з гімназистами. От тепер ми хочемо провести цю паралель і саме в наше місто і в цю будівлю 114 років по тому приїде Глава УГКЦ Патріарх Святослав. Відбудеться чин посвячення дошки. Пізніше він зайде в приміщення сьогоднішньої гімназії і так само, як це робив його велий попередник, поспілкується з учнями, їх поблагословить, – говорить громадський діяч Вадим Перець.

– Ця зустріч буде нести у собі і духовне покликання, і історичне покликання, і мистецьке покликання. Цю дошку сотворив скульптор Олесь Маляр. Його роботи відомі в Тернополі. Це буде одною з новацій, як ми називаємо білим сяйвом. А білий образ завжди пов’язаний з божественним знаком, – каже  заслужений діяч мистецтв України Олег Герман.

Освячення пам’ятної дошки супроводжуватиметься фрагментом мистецької програми “Три молитви Митрополита”. А в Українській гімназії діятиме філателістична виставка, відбудеться погашення марок і конвертів.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here