додому суспільство У Тернопіль із діловим візитом приїздив Генеральний консул Республики Польща у Львові...

У Тернопіль із діловим візитом приїздив Генеральний консул Республики Польща у Львові Ярослав Дрозд

524

Із діловим візитом у Тернополі побував Генеральний консул Республики Польща у Львові Ярослав Дрозд. На зустрічі із міським головою Тернополя Сергієм Надалом обговорювали питання взаємовигідної співпраці бізнесу та обміну досвідом, зокрема, у житлово-комунальній сфері.

Генерального консула Польщі у Львові Ярослава Дрозда запросили у Тернопіль ще коли святкували День міста, щоб налагодити більш тісну співпрацю між консульськими установами та бізнес-середовищами обласного центру.

– Нас зараз цікавить реалізація на практиці тих напрацювань, тих меморандумів, які ми попередньо обговорювали. Для нас є стратегічно важливим, щоб Тернопіль міг попасти в програму Східноєвропейського партнерства, тобто отримати кошти Євросоюзу для реалізації наших інфраструктурних проектів. Це перший момент, а другий момент – це налагодити співпрацю між підприємцями міста Тернополя та підприємцями Польщі, і тут в даному випадку влада міста і Консульство має виступити просто як місток, який має з'єднати між собою наших бізнесменів і польських, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Сергій Надал каже, що найцікавішим є досвід створення проектів розвитку міста, зокрема тих, які стосуються розвитку інфраструктури. Утеплення будинків, реконструкція тепло- та водопостачання, реформування житлово-комунального господарства – те, у чому Східна Європа вже має досвід і може ним ділитись. Для цього вже із нового року у міській раді з'явиться людина, яка професійно займатиметься написаням проектів та їх впровадженням. Польща у партнерстві з Тернополем зацікавлена теж.

– Тернопіль є містом, яке має великі історичні традиції, хороше розташування і великі можливості розвитку. І ми про Тернопіль у Польщі думаємо, хоча місто, щоправда, і не межує безпосередньо із Польщею, але ми бачимо різні можливості, на яких можна розвивати проекти, – каже Генеральний консул Республіки Польща у Львові

Обговорили із консулом Польщі у міській раді і перспективу створення єдиного туристичного простору, який включав би у себе Львів, Тернопіль та польські міста.