додому надзвичайне У те, що Крим належать Росії, не могли повірити до останнього солдати...

У те, що Крим належать Росії, не могли повірити до останнього солдати однієї з військових частин півострова

499

Сьогодні додому, на Тернопільщину, повернулись солдати-контрактники однієї з військових частин Криму. Після того, як у селі Перевальне поблизу Сімферополя військова частина здалась російським окупантам, хлопці вирішили звільнитись зі Збройних сил України і їхати додому. Про рішення не шкодують.

Кілька днів тому у військовій частині села Перевальне біля Сімферополя перейшли на бік Росії, а солдатів – контрактників поставили перед вибором:

– Сказали, щоб ми йшли, продовжували службу на Україні, або переходили на сторону Росії, – розповідає звільнений з лав Збройних Сил України Андрій.

Чимало з них, особливо хлопці з Західних областей, твердо вирішили звільнитись зі Збройних Сил та повертатись додому. 

– Залишились переважно самі кримські жителі і декілька чоловік, які жили на Сході – вони забажали лишатись там. Наказів ніяких не було, було тількии очікувати, – пригадує звільнений з лав Збройних Сил України Михайло.

Чекали кілька днів, каже Михайло, штурму не було. Не було і наказів до будь-яких дій. Військова частина добровільно перейшла на бік Росії. Іншого вибору у солдатів не було.

– Частину ніхто не здавав, наш командир бригади залишився, всі офіцери, особливо нас не блокували, стояли російські офіцери, була їхня 21 дисантна бригада, вони просто стояли на КПП, ніхто нічого з них не робив, – каже Михайло.

У те, що Крим і всі військові частини належать Росії, не могли повірити до останнього, розповідає третій солдат Володимир. Переконались, коли побачили на власні очі: нині там не залишилось нічого українського.

– Я не розумію цього, як це можна, там ходять по вулиці і оруть: накінець будемо спати спокійно, ніби їм хтось мішав спати. Люди кричать "Ура! Росія", всюди російські прапори. Не знаю, як це так, – розповідає звільнений з лав Збройних Сил України Володимир.

Усі троє солдат налашатовані  і далі служити в армії, тільки в українській. А нині особливо вдячні кримським татарам за допомогу та обурені рішеннями української влади.