додому Новини У світі 2 лютого – День бабака

У світі 2 лютого – День бабака

941

У світі 2 лютого відоме, як День бабака. Щороку до міста Панксатон у США приїздить майже 20 тисяч туристів з усього світу, аби побачити бабака Філа і дізнатися, коли ж настане весна. Нині ж “День бабака” набув популярності у багатьох частинах світу. Відзначають це свято і в Україні.

Щорічно 2 лютого світ відзначає День Бабака. Свято, традиційно американське, та все ж своє коріння воно має ще від Римської Імперії, де святкували День Їжака. Потім традиція перейшла до Німеччини, де головним метеорологом був борсук. А вже вихідці з Німеччини завезли свято у США, зокрема у штат Пенсильванія, звідки воно набуло  поширення  у світі через романтичну комедію “День Бабака”, що вийшла у 1993 році.

З 1841 року бабак передбачає початок весни. Його випускають із нори і спостерігають за ним. Якщо, бабак побачить свою тінь,то лізе назад спати – буде ще кілька морозних тижнів. Але, якщо день похмурий, бабак не бачить тіні і не вертається до нори – варто чекати на ранню весну. Український ж бабак зазвичай прокидається на свято Явдохи – 14 березня.

Кажуть, він виходить на світ, свище три рази, а потім знову лягає на другий бік і так спить аж до Благовіщення. Проте, передбачати погоду доведеться  двом головним бабакам України: слобожанському Тимку, що живе на біостанції Харківського національного університету ім. В.Каразина на Харківщині і галицькому Мишку , який з 2009 року живе у Львівському дитячому еколого-натуралістичному центрі. Хоча прогнози бабаків не є точними, та все ж з кожним роком свято стає популярнішим.