додому політика У стінах Європарламенту, вперше за роки його існування, згадувалась Тернопільщина

У стінах Європарламенту, вперше за роки його існування, згадувалась Тернопільщина

607

У стінах Європарламенту, вперше за роки його існування, згадувалась Тернопільщина. Причиною такого, в лапках, визнання, стало звернення опозиційних політичних сил, спілок, громадських організацій області, прийняте 4 березня і розіслане у різні структури, яке зокрема стосувалося роботи обласної ТВК щодо затримки введення нових депутатів до обласної ради. Проблеми дотримання виборчого законодавства на Тернопльщині, на засіданні Європарламенту в Страсбурзі, 13 березня, озвучив голова делегації Україна-ЄС Павел Коваль. Про це у Тернополі розповіли представники опозиції.

Леонід Бицюра, голова комісії з питань законності Тернопільської обласної ради: "Він говорив про те, що є, скажем, повідомлення, звернення з Тернополя, де представники громади, які на виборних посадах не можуть роками отримати свої мандати. І далі в продовження свого виступу, де і наступні спікери, говорили про кардинальні системні проблеми як українського законодавства, так і проблеми виконання норм законів, Конституції, виконання рішень судів".

Михайло Головко, народний депутат України: "Звісно, масове обурення людей, беззаконня на кожному кроці. Продажні суди, піліцейська держава. Тішить що люди політично активні, їх турбує, що відбувається зараз в державі, в їхньому краї і їх турбує доля України".

Олег Сиротюк, народний депутат України: "Та ситуація, яка є в Тернопільській області, вона є не партійною, вона є загальноукраїнською і вона стосується власне суспільства, захисту прав та свобод громадян, захисту Конституції і саме тому ми фактично отримали ситуацію, коли дане питання вже було озвучене не тільки за межами Тернопільської області в Україні, а вже в Європі".

Приїзд Європейської комісії в Україну очікують на травень цього року.