Головна духовність У Смиківцях посвятили відбудовану дзвінницю

У Смиківцях посвятили відбудовану дзвінницю

318

vlcsnap-2015-09-23-16h14m10s235У Смиківцях храмовий празник цьогоріч був по-особливому урочистий, його відзначили посвятою відбудованої дзвінниці. Участь у Богослужіннях взяв і Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський кир Василій Семенюк.

До другої світової у Смиківцях була велика дзвінниця на чотири дзвони. Старожили переповідають, не надто заможні мешканці на її зведення віддавали останні гроші.

– Під час війни дзвіниця була зруйнована, тому що при наступі на Тернопіль радянський військ, а за нашим цвинтарем була передова, попав снаряд і дзвіниця була пошкоджена, потім розібрана. Побудували тимчасову дзвінницю, яка прослужила нам до сьогоднішнього дня, – розповідає мешканець с.Смиківці Михайло Макух.

А далі випускники 51 року місцевої школи запропонували відновити історичну справедливість і звести нову дзвінницю. Тепер з гіркою посмішкою згадують: тоді не надто вірили в успіх власної ідеї. Засумніватися змусили події в країні. Довелось допомагати Майдану і воїнам АТО. Та все ж смиківчани не відкинули ідеї повернення дзвінниці. По-крупинці, розповідають, збирали і на цю добру справу.

– Здавалося, що ми не осилимо. Що вже не годен. Люди матеріально вичерпалися. Але цього року прийшов до нас молодий священик – отець Євген і він вніс таку живильну каплю, об’єднаючу таку. Як він гарно благословив тих людей, що жертвували, як він дякував, як він заохочував їх. Він пройнявся і люди ніби дістали друге дихання, – говорить мешканка с. Смиківці Марія Завидовська.

Більше про цю подію дивіться у програмі Галини Мацейків “Сільський календар” у неділю, 27-го вересня о 14-ій.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here