додому Головні У скільки обійдеться святковий стіл на Святвечір середньостатистичному тернополянину?

У скільки обійдеться святковий стіл на Святвечір середньостатистичному тернополянину?

571
24 грудня, у переддень Різдва, християни всього світу збираються в родинному колі за Святою вечерею. Цьогоріч українці вперше святкуватимуть за новим стилем. Кожна господиня думає над тим, які ж страви мають бути на столі. І найголовніше – у яку ж ціну вони обійдуться цього року. Більше про це – розповість наша журналістка Тетяна Скиба.
“У 2023 році українці святкують Різдво за новою датою – 25 грудня. А у переддень господині готують 12 пісних страв на Святу вечерю.
У скільки ж обійдеться святковий стіл цьогоріч? Експерти “Інституту аграрної економіки” порахували вартість столу за середніми цінами супермаркетів України станом на середину грудня. Так, меню на святвечір із традиційних страв обійдеться середньостатистичній родині у близько у 970 гривень. Це кутя, узвар, смажений короп, вінегрет, вареники (з картоплею, з капустою, з вишнями), тушкована капуста, пісний борщ з квасолею, смажена картопля, свіжі і солоні овочі.

Головні страви на різдвяному столі – це кутя та узвар. Так, за розрахунками дослідників, приготування пшеничної куті обійдеться у 104 гривні (це 950 г продуктів традиційної рецептури). Додаткові інгредієнти, а саме мак вартуватиме 43 грн за 200 г, волоські чищені горіхи – 24 грн та родзинки – 17,50 грн за 100 г відповідно.

Щодо традиційного узвару: готові набори з сушених яблук, груш і чорносливу коштують у супермаркетах 66 грн.

Найдорожчою стравою в цьому році буде смажена риба. За двокілограмового живого коропа доведеться заплатити майже 332 гривні.

Другою за вартістю стравою буде борщ пісний з квасолею. Найдорожчою складовою тут є квасоля біла суха – триста грамів коштуватиме майже 43 гривні. Експерти зазначають, що економіка адаптувалася до умов воєнного часу. Відтак, зростання продуктів харчування в цьому році відбулося в межах 8-10 відсотків”.