додому Новини У січні тепловики по-новому нараховували тарифи за опалення

У січні тепловики по-новому нараховували тарифи за опалення

479

vlcsnap-2016-02-10-17h08m37s585Комунальні тарифи за січень в черговий раз шокували українців і тернополян зокрема. У багатьох сімей рахунки за січень “з’їли” половину сімейного бюджету. А все через те, що Уряд затвердив новий метод нарахувань з 19 грудня. За січень оплату за опалення тепловики нараховували відповідно до температурних показників.

Відповідно до постанови Уряду цього місяця тепловики по-новому нараховували тарифи за опалення.

– Ми з 19 грудня, відповідно до рішення Уряду, який враховує температуру зовнішнього середовища, відповідно за січень у нас вийшли більше нарахування по всьому місту, пов’язані з зовнішньою температурою. В той же час ми сподіваємось, що люди відчують позитивні моменти тієї постанови в ті місяці, коли буде більше тепле повітря, – розказує директор КП «Тернопіміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак.

Зменшити рахунки можна лише за допомогою економії, каже влада міста. Саме економія за рахунок ефективності і лежить в основі програми термомодернізації Тернополя. Кінцева мета – щоб в оселі було тепло, а платити треба було менше.

– Саме утеплення фасаду будинку вже дає зменшення споживання енергоносіїв на 20-25%. За попередній рік ми утеплили фасади 5 будинків, зробили заміну вікон в трьох будинках, також встановили один індивідуальний пункт та лічильник тепла – гуртожиток на вул.Лук’яновича 1, мешканці економлять 60% витрат на теплопостачання та гарячу воду і мають цілодобово гарячу воду, можливість самостійно регулювати. Ще не завершився опалювальний сезон, а витрати їм вже повністю окупились. І враховуючи їх досвід, мешканці будинку на Бродівській,50 також готують документацію, щоб реалізувати такий самий проект у своєму багатоповерховому будинку, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

А на вулиці Збаразька, 35 та 37, запрацювала нова енергоефективна котельня і тепер мешканці платять в середньому на 15 % менше, ніж у інших будинках. Влітку тут перевірять опалювальні системи загального користування та прочистять батареї у помешканнях. Це має додатково збільшити ефективність.

– Котельна вирішила проблем десь на 80%. Але є інші проблема – старі комунікації та батареї. Зараз зупиняти опалювального періоду не можна і ніхто цього робити не буде. Тому треба дочекатись кінця і щоб другу зиму ми ввійшли вже так, як має бути, – каже голова будинкового комітету Микола Талимонюк.

У 2016 році, за допомогою грошей міжнародних інвесторів, у Тернополі планують встановити ще 50-60 індивідуальних теплових пунктів. Те, що було експериментом, стане позитивною тенденцією. Тернополяни платитимуть менше. Можливо Тернопіль стане першим “енергоефективним містом”, де люди матимуть тепло і платитимуть за нього доступну ціну.