додому суспільство У селі Ценів Козівського району створили кооператив “Старий млин”

У селі Ценів Козівського району створили кооператив “Старий млин”

2568

У селі Ценів Козівського району створили кооператив “Старий млин”, у який вже увійшло близько двох сотень людей. Загалом у селі проживає близько 1300 людей,  більшість з яких вирощують зерно, пшеницю. Тому млин, який працює недалеко від дому – це для них, щонайменше, зручність. На перший етап створення виділили 40 тисяч доларів США, за ці гроші у кооперативі придбали нове обладнання та відремонтували  приміщення. На події побувала Галина Мацейків. Її  розширений матеріал дивіться  незабаром у програмі “Сільський календар” на каналі TV-4.

Відтепер мешканці села Ценів Козівського району зможуть молоти зерно та крупи у своєму населеному пункті. Колись у Ценеві був млин, який уже не працював декілька років, розповідають мешканці. Тепер його відремонтували та закупили нове обладнання для виробництва. Все це відбулося у рамках створення кооперативу “Старий млин”. Наразі сюди вже увійшло близько двох сотень людей.

– Загальний бюджет проекту склав 852 тисячі, з яких 677 тисяч виділили ЄС і ПРООН, також свої кошти ми зібрали 145 тисяч разом із нашими благодійниками. Плюс 30 тисяч нам виділила ще місцева і районна влада, – розповідає голова кооперативу “Старий млин” Василь Михайлишин.

За ці гроші придбали млин, екструдер, крупоружку, олійницю, сепаратор та зерновий гранулят. Млин уже працює і дає позитивні результати, тому до створеного кооперативу вже хочуть долучитися мешканці і сусідніх сіл.

– Це село потім може об’єднати під один кооператив мешканців інших сіл і районів чи областей. Кооперативи можуть бути безмежно великими і це велика можливість для людей зараз створюватися, коли вони тільки починають свою роботу, і отримувати свої грандові кошти, щоб почати розвиток серйозних підприємств у майбутньому, – каже директор Департаменту агропромислового розвитку Тернопільської обласної державної адміністрації Віталій Луй.

Загалом створення кооперативу відбулося за програмами Європейського Союзу, ПРООН, проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду.” Відбувається створення у три етапи. Під час першого – відкрили млин.

Відкриття млину у селі значно полегшить роботу мешканців Ценева. Адже ще донедавна їм доводилося молоти зерно у сусідньому населеному пункті.

Загалом на Тернопільщині діє уже більше 50 кооперативів, які працюють у різних галузях: зернопереробки, у молочній сфері, ягідництва та інших. Така форма об’єднання громад дає можливість для розвитку бізнесу на селі, піднімає зайнятість населення та здешевлює певні продукти для мешканців села.