додому духовність У с. Петриків Тернопільського р-ну освятили церкву

У с. Петриків Тернопільського р-ну освятили церкву

734

У селі Петриків Тернопільського району освятили церкву. Для мешканців села  – це визначна подія. Звели храм на  пожертви парафіян. У новозбудованій церкві відправили Святу Літургію. Очолив Богослужіння  Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Української греко-католицької церкви Кир Василій Семенюк.

8 років знадобилося парафіянам, аби звести у селі Петриків Тернопільського району церкву. Це важлива подія у духовному житті краю, наголошують віряни церкви, неоціненне надбання, яке прислужиться не одному поколінню односельців.

Наталя Простакова, парафіянка церкви Всіх святих українського народу с. Петриків: "Сьогодні наша громада відзначає надзвичайно знакову подію у житті сучасних і майбутніх поколінь. Це освячення нового храму усіх святих українського народу.
Щира дяка і хвала Господу Богу, нашому очільнику отцю Віктору, церковній громаді і усім тим, хто долучився до спорудження нового храму на Тернопіллі".

Збирати пожертви на будівництво храму було неважко, наголошують парафіяни церкви. Мешканці села Петриків радо відгукувались і допомагали хто як міг. Усе сприяло якнайшвидшому закінченню будівнитцва. Завдяки доброчинцям, жертводавцям, будівельникам завершили зведення храму.

Ярослава Довгошия, парафіянка церкви Всіх святих українського народу с. Петриків: "Сьогодні настав той день, що ми перейдемо вже до нашої церкви, що ми посвятимо і то для нас, для нашої парафії дуже велике свято. І кожен, хто тут живе у нашому селі, то усі приклалися: хто більше, хто менше, хто чим зміг".

Орися Кучвера розпоряджалась під час будівництва церковними грошима. Сьогодні ж при освяченні храму жінка не стримує сліз радості. Стільки зусиль докладено багатьох людей і нарешті церква Всіх святих українського народу с. Петриків відчинила двері для прихожан.

Орися Кучвера, збирала гроші на будівництво церкви Всіх святих українського народу с. Петриків: "Старалася, ходили ми гроші збирати. Нині рада дуже, що дожили того дня, дочекалася до тої посвяти. І сонечко таке файне, і погода нам. Переживала, що буде дощ, але всі святі нам вимолили погоду. І я дуже рада. Хай той храм стоїть  людям і нашим нащадкам. Ми старалися".

У фундамент церкви Всіх святих українського народу поклали міцні основи, які допоможуть зростати духовно.  На святковому Богослужінні молилася кілька сотень вірян.

Кир Василь Семенюк, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ: "Відначаємо дві великі події. Освячення церкви Всіх святих українського народу. Церкви, у якій будуть хрестити наших дітей та онуків. У тій церкві будуть брати наші шлюби і діти наші, і онуки. А як помремо, то занесуть наше тіло до храму, де будуть молитися за нашу душу".

Не треба думати, що церква – це лише мури, наголошує отець Віктор, адміністратор парафії Всіх святих українського народу. Приходити сюди потрібно, як у святиню.

Отець Віктор, адміністратор парафії Всіх святих українського народу с.Петриків: "Заходячи до святині, ми заходимо в це місце, в стаєнку, в Вифлеєм, де народжується Ісус Христос. Ми заходимо до Назарету, де проживав все життя Ісус Христос. Ми у цій церкві одночасно перебуваємо на горі  Тавор, де преобразився Христос.  Заходячи до церкви, ми виходимо на цю гору Оливну, де був розп'ятий Христос, де перетерпів всі страждання і віддав своє життя. І тому то хай кожна людина, приходячи до храму, подібно як апостол Петро говорить такі слова: "Господи, добре нам тут бути. І перебувати тут з Богом і людьми". Слава Ісусу Христу!"