додому духовність У римо-католицьких храмах України відбуваються урочисті богослужіння – пастерки

У римо-католицьких храмах України відбуваються урочисті богослужіння – пастерки

631

Завтра у римо-католиків – Свят-вечір, а в середу вони відзначатимуть Різдво Христове. Напередодні в римо-католицьких храмах України відбуваються урочисті богослужіння – пастерки. До різдвяних свят активно готуються і у костелі Воскресіння Господнього, що у Тернополі. Напередодні юні тернополяни з польського культурно-освітнього товариства організували вечір колядок, співали як польською, так і українською мовами.

У Свят-вечір  католики  намагаються всією родиною зібратися за столом на святковій вігілійній вечері-чуваннях. У римо-католиків вечеря має складатися з 12 страв, до яких входить і кутя. Крім того, під час вечері її учасники діляться оплаткою – прісним хлібом. Взаємне ділення хлібом є виразом примирення та любові.

Петро Фриз, голова польського культурно-освітнього товариства в Тернополі: "Ми співаємо колядки перед Вігілією, перед Різдвом. Ця урочистість проходить саме в ці дні. Так в нас є, що різдво, а потім Новий рік. В мене є така все мрія, що святкувати наші свята католицькі, а далі підемо з польською громадою до православних українців в гості".

До святкового вечора учасники польського товариства готувались впродовж двох тижнів. Вивчати та виконувати колядки польською мовою зовсім нескладно, кажуть учасники дійства.

Владислава, учасниця дійства: "Ми сьогодні святкуємо дійство театральне – народження Ісуса Христа. Це дійство буде дуже гарне. Вітаю дороге панство і запрошую на наше свято".

Максим, учасник дійства: "Наше товариство відзначає народження Ісуса Христа. Для нас це свято дуже велике, ми до нього ставимося з великою повагою".

У Вікторії особлива роль. Дівчинка у виставі – Діва Марія, про таку роль Вікторія мріяла давно.

Вікторія, виконує роль Діви Марії: "Для мене це дуже відповідальна роль, я хотіла мати роль не простого ангелочка, я завжди хотіла бути кимось, тепер хтось мене почув, я тепер Марія, для мене це дуже відповідально. Я дуже люблю Різдво, для мене це свято чарівне, я без нього жити не можу".

У школі, яка діє при польському товаристві в Тернополі згадують давні і вивчають нові різдвяні пісні. Експериментуючи, цього року вирішили поєднати відомі українські та польські колядки.

Дарек Маркевич, вчитель польської мови: "Зібралися ми тут не тільки щоб подивитися на те дійство, що тут підготували діти з польської школи. Хочемо ми також заспівати колядки польські та українські, хочеться нам щоб то було дійство діалогів – двох культур, двох культур, двох мов".