додому здоров'я У рамках проекту “Заради життя” Тернопільська дитяча обласна лікарня отримала лампу фототерапії

У рамках проекту “Заради життя” Тернопільська дитяча обласна лікарня отримала лампу фототерапії

553

Лампу фототерапії, яка вкрай необхідна для дітей, що народилися з жовтяницею, ініціативна група молодих тернополян подарувала відділу інтенсивної терапії новонароджених Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні. Вартість такого апарату – більше 23 тисяч гривень. Збирали гроші  під гаслом проекту "Здорові діти – щаслива Україна", що приєднався до благодійного проекту "Заради життя".

Кожна сорокова дитина, що народжується на Тернопільщині, лікується у відділі інтенсивної терапії Тернопільської обласної дитячої лікарні. Наразі у багатьох новонароджених виявляють високий рівень білірубіну, а це призводить до ускладнення – ядерної жовтяниці. Ця хвороба, пояснюють лікарі, при невчасному та неправильному лікуванні руйнує клітини мозку.

Алла Філюк, заступник головного лікаря Тернопільської обласної дитячої лікарні: "Якщо в перші години, в перші дні життя таких дітей не пролікувати такою лампою, на жаль потім залишаються важкі ускладнення, іноді й летальні випадки. Лампа фототерапії, яку ми сьогодні отримали надзвичайно потрібна. Звичайно, що така апаратура в нас в лікарні є, але Ви самі розумієте, що вся апаратура з часом виснажується. В нас вся практично апаратура, особливо апарати штучної вентиляції легень не відпочивають, вони працюють цілодобово".

Вартість лампи фототерапії, яку ініціативна група молоді подарувала лікарні – 28 тисяч гривень. Компанія-виробник надала благодійникам 25% знижки. Відтак лампу купили за 23 тисячі, за решту придбали запасні частини до апарату.  Гроші збирали впродовж двох місяців.

Оксана Мілян, член ініціативної групи "Здорові діти- щаслива Україна": "Люди нам допомогали, хто скільки міг, ми збирали і по гривні, і по сто гривень, і тисячами. Дякуємо всім людям, хто скільки міг, стільки і давав, ми проводили акції в центрі міста, наприклад, дарували людям шаріки і просили, щоб вони залишали певну суму".

Ініціатори акції і надалі планують допомогати Тернопільській обласній дитячій лікарні.

Артур Кучер, член ініціативної групи "Здорові діти- щаслива Україна": "Зараз ми плануємо зібрати гроші, тобто ми вже навіть частину зібрали, на інфузомати і купити ще необхідну кількість інфузоматів, бо їх зараз у відділенні є два, а ліжок – 9. Вартість одного такого інфузомата – 10900 гривень, це без врахування знижок, нам ще знижку зроблять і вже буде дешевше".

Більше інформації про те, як можна долучитися до наступних благодійних акцій та допомогти новонародженим, можна знайти в групі "Заради життя" у соціальній мережі "Вконтакті".