додому Новини У рамках “Великої реставрації” відновлюють Чортківський замок

У рамках “Великої реставрації” відновлюють Чортківський замок

813
У рамках програми Президента «Велика реставрація» відновлюють Чортківський замок. Реставраційні роботи тривають із літа.
Як розповідає генеральний директор Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолій Маціпура, уже відновлено стіни першого і другого поверхів, склепіння, а також 1600 кв.м кладки.
«За місяць ми повинні встановити дах. Накриття об’єкту черепицею дасть можливість надалі пристосовувати приміщення палацу не лише для відкриття музею, а й туристичного арт-кафе, галереї. Це дасть нове життя замку. І до 500-річчя Чорткова ми покажемо, що програма Президента «Велика реставрація» – діє!», – каже Анатолій Маціпура.

Чортківський замок увійшов у сотню історичних пам’яток України, які відремонтують коштом державного бюджету. Для реалізації проєкту «Ліквідація аварійного стану (влаштування консерваційного даху) замку, пам’ятки архітектури національного значення XVII ст. ох, №686 вул. Замкова, 1 м. Чортків, Тернопільська область» виділили 17,5 млн грн бюджетних коштів.
У рамках програми «Велика реставрація» на Тернопільщині відновлять також такі історичні об’єкти: Ратушу на площі Ринок і адміністративний будинок по вул. Шевченка «Рідна школа» в Бережанах та Збаразький замок.