додому Головні У православних християн почався Різдвяний піст

У православних християн почався Різдвяний піст

930

vlcsnap-2016-11-28-14h46m39s415Сьогодні, 28 листопада, у православних християн почався Різдвяний піст. Він триває 40 днів і завершиться 7 січня – у свято Різдва Христового. 

На початку посту християнин повинен усвідомити його важливість для свого духовного розвитку, адже це час повернення до Бога та відродження в собі віри, кажуть священики.

– Я, Господи, стою трохи задалеко від тебе, і це час і можливість для мене зробити той такий важливий крок, наблизитися до тебе, відчути що ти є. Якщо ти є, де ти є, покажися мені, навчи мене. Можливо, в тих Віфлеємських яслах ми побачимо Месію, який трохи заскучив за нами. Можливо, ми знаємо про цю подію, але вона якась така далека, байдужа. Можливо, ми в якісь мірі стали чужими для Господа Бога. Тому, власне, в цьому різдвяному пості важливе хоча би якесь духовне зусилля докласти, аби відкрити Господа Бога для себе через віру, – розповідає настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці отець Олег Харишин.

Для того, аби в пості вдосконалити віру, є кілька засобів. В першу чергу – це молитва, яку потрібно зробити щирою та уважною. Також варто утримуватись від певних страв.


– Згідно постанов партикулярного права в нашій церкві, власне, середа і п’ятниця зобов’язується не споживати м’ясних страв. Кожна людина також розуміє, що коли я не їм певні страви, це не тому, що я хочу дотриматись якоїсь певної дієти, а в першу чергу я намагаюсь опанувати своє чрево, бути людиною, яка завдає, яка керує своїми пристрастями, – каже отець Олег.

Ще один крок на шляху до Господа – це милостиня. У передріздвяний час потрібно відкрити очі та побачити потребуючих. 31 грудня та 1 січня Греко-католицька церква скасувала піст, тож можна брати участь у святкуваннях та їсти будь-які страви. Під час посту не варто святкувати весілля та інші забави. Завершується він напередодні Різдва, 6 січня. Цей день – час особливо строгого посту, не можна їсти ні м’яса, ні молокопродуктів. Не зобов’язані постити діти віком до 14 років, люди за 60, ті, хто живе на милостиню, перебувають в далекій подорожі, важкохворі, лікуються чи мають проблеми зі здоров’ям. Постувати заборонено також вагітним та годуючим жінкам.