додому Новини У Польщі, неподалік кордону з Україною, спалахнула легенева хвороба: які ризики

У Польщі, неподалік кордону з Україною, спалахнула легенева хвороба: які ризики

1114

У місті Жешув у Польщі зафіксовано спалах “хвороби легіонерів” – небезпечного легеневого захворювання, повідомляє видання Bloomberg.

За даними місцевої влади, легенева хвороба вбила сім людей у ​​Жешуві, а 113 госпіталізовано

Жешув, приблизно за 100 кілометрів (62 милі) від українського кордону, став воротами для гуманітарної допомоги та військових поставок Заходу після того, як Росія почала своє вторгнення 18 місяців тому.

Місцева влада проводить тести та очікує дізнатися джерело спалаху в понеділок, повідомила RMF Ева Леніарт, голова уряду регіону. За її словами, зараження, швидше за все, викликано водою в системі водопостачання, і ситуація знаходиться під контролем.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я , легіонерська пневмонія є різновидом пневмонії, спричиненої бактеріями Legionella, яка в середньому спричиняє смерть у 5-10% випадків. Люди можуть захворіти, коли вдихають краплі води або ковтають воду, що містить бактерії.

За даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань, у 2021 році в Європейському Союзі було зареєстровано близько 10 700 випадків захворювання, із 704 летальними випадками.