Головна культура У “Перемозі” запрацювала виставка про радянський період в житті Польщі

У “Перемозі” запрацювала виставка про радянський період в житті Польщі

448

В українському домі "Перемога" запрацювала виставка про радянський період в житті Польщі. Її організував Інститут Національної Пам'яті у Варшаві. Виставку уже оглянули На Рівненщині і на Волині.

Просвітницьку акцію про методи, масштаби і форми залежності Польщі від СРСР розпочали науковою конференцією "В обіймах "Великого брата". Совєти в Польщі 1939–1993", а далі Відділ Бюро Громадської Освіти підготував виставку. На 56 стендах представлено близько 150 фотографій, що відображають різні форми залежності Польщі від Радянського Союзу.  Проте автори представили більш широкий контекст польсько-радянських відносин, від польсько-більшовицької війни, через пакт Молотова–Ріббентропа, Катиньську трагедію, Ялтинську конференцію, аж до виходу з території Польської Республіки останніх військ Радянської Армії в 1993 році. Заступник консула Польщі у Луцьку Криштоф Савіцький каже, виставку організували ще до подій Революції гідності в Україні, а відкрили лише тепер.

– Я дуже радий, що цю виставку відкриваємо саме зараз. Вона дуже актуальна і для українців і для поляків. Поялки думають, що уже назавжди позбулися комоністів, але то не так просто, – каже заступник консула Польщі у Луцьку Криштоф Савіцький.

Консул називає страшною цю трагічну строінку в історії наших народів, але, переконаний, аби не повторилось, і її потрібно знати досконало.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here