Головна благоустрій У парку Національного відродження Тернополя буде сонячний годинник

У парку Національного відродження Тернополя буде сонячний годинник

289

Замість потрощеної старої бруківки – сонячний годинник. Його вже почали облаштовувати на місці знесеної каплиці у тернопільському парку Національного відродження. На годиннику буде зображено герб міста, який обсадять квітами. Циферблат працюватиме на сонячній енергії. Запрацює годинник вже до серпневих свят.

Після зненсення незаконно збудованої каплиці у парку Національного відродження благоустрою територія поблизу Сцени Співочого поля  потребувала однозначно. Чиновники вирішили не просто навести на ній лад, а зробити це місце одним з улюблених для тернополян. Менше, як за три тижні тут буде перший у Тернополі квітковий сонячний годинник.

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради: "Це буде багато квітів, а посередині декоративна засипка композиційними елементами. Це гранітна крошка, її пеціально привозять з-за кордону, а частково з Криму, різних кольорів… Збираються відповідні кольори, робиться композиція і засипається цією крошкою".

Сама композиція – герб Тернополя. Зображення замку, який домінує у ньому, припіднімуть. Для нього використають і металеві елементи. Гранітні часточки, якими засиплять циферблат, довго зберігатимуть колір і міцно триматимуться, адже їх приклеять. Сам циферблат працюватиме на сонячній енергії. Тому, квітковий сонячний годинник – це недарма витрачені гроші, переконують чиновники.

Олександр Смик, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради: "Перша початкова, наскільки мені було відомо, цифра 35 тисяч. Але сам механізм, сама укладка напевне буде більше… Це буде з міського бюджету, заплановано в заходах, в міському бюджеті".

Платити доведеться лише за матеріали, робота безкоштовна. Це, кажуть чиновники, подарунок одного з відомих тернопільських майстрів ландшафтного дизайну. Чи буде сонячний годинник таким же точним, як і механічні, не обіцяють. Завершити об’єкт планують до Дня міста

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here