додому духовність У неділю, 30 березня, вулицями Тернополя пройде Хресна дорога

У неділю, 30 березня, вулицями Тернополя пройде Хресна дорога

380

У неділю, 30 березня, вулицями Тернополя пройде Хресна дорога. Люди різних конфесій зможуть розважити над Хресною дорогою Господа Ісуса Христа, прочитати уривки страсних Євангелій, виконати страсні пісні. Цього року маршрут Хресної ходи зміниться і пролягатиме через площу Героїв Майдану, аби молитовно вшанувати борців-героїв, які віддали своє життя за свою Батьківщину під час кривавих подій у Києві.

Ісус взяв хрест добровільно, і людей заохочує брати свій хрест – з любові і доброї волі. Святий Августин каже:" Зрозумій грішнику – Бог є Твоїм лікарем, а терпіння є ліком для Твого спасіння, а не карою для Твоєї погибелі". Хресна дорога в Тернополі відбудеться в неділю, 30  березня, о 16 годині в Архикатедральному соборі відправлять літургію, після якої почнуть формувати колону.

– Я заохочую всіх з дітьми, з бабцями, дідусями, які стояли на майдані, вони стояли зранку до ночі щодня, вони були всі разом. Тому я запрошую всіх також показати найперше Богові, що ми любимо і Україну і Бога. Бо найперше був Бог, а потім Україна, – говорить голова комісії у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії отець Орест Павліський.

Символ страждання – хрест – під час ходи по черзі нестимуть представники влади, освіти, культури, науки, медицини, духовенства, молодіжних організацій, засобів масової інформації. Маршрут Хресної ходи цього року змінили. Зокрема, аби вшанувати пам'ять померлих в Києві пройдуть з хрестом через Площу Героїв Євромайдану.

– Зупинка одна стація буде на площі Героїв Євромайдану. Ми зупинимося і навіть під час стацій розважатимемо про події, які відбувалися в Україні. Але наголос все таки ставимо на постать Ісуса Христа, його терпіння пов'язані все таки з Україною сьогодні, ми це повинні усвідомити, – каже отець Орест.

Під час Хресної дороги, в неділю, 30 березня, дорогу в центрі Тернополя перекриють приблизно на 2 години.