додому культура У музей Соломії Крушельницького в Білій їдуть люди з усього світу

У музей Соломії Крушельницького в Білій їдуть люди з усього світу

791

Меморіальному музею Соломії Крушельницької у селі Біла під Тернополем виповнилось 50 років. Він знаходиться у тому ж будинку, де провела свої дитячі та юнацькі роки співачка світової слави. Тут чимало її особистих речей, а загалом – близько 3 тисяч експонатів, пов'язаних із життям і творчістю Великої Соломії. Відвідують музей туристи з усього світу. Заради них працівники музею виходять на роботу і у вихідні.

Дитячі та юнацькі роки Соломії Крушельницької пройшли у цьому будинку. Тут, після переїзду родини у Білу, вона жила із 1878. Звідси її сім'я вже нікуди не переїздила. Походила співачка із шляхетної родини, її сестра Ганна також співала. Жодне свято не обходилось без сестер Крушельницьких.

Надія Зюбровська, директор меморіального музею Соломії Крушельницької у с. Біла Тернопільського району: "Ці дівчата чудово співали і брали участь у концертах, які проходили в Тернополі, які проходили в приміщенні нового замку, де збиралися українці".

Під керівництвом батька Соломії Амвросія Крушельницького у цьому будинку із 1884 рік діяла школа диригентів. Аби пошанувати пам'ять Соломії Крушельницької, тут у 1963 році відкрили одну кімнатку музею. Зараз він займає цілих три, а експонатів, пов'язаних із життям та творчістю Великої Соломії – майже три тисячі. Серед них – речі, які належали Крушельницькій, меблі, рідкісні предмети.

Надія Зюбровська, директор меморіального музею Соломії Крушельницької у с. Біла Тернопільського району: "Особисті речі в нас є: блузка вишита, в якій вона виступала, є біла блузка, є плаття театральне. У нашому тернопільському обласному краєзнавчому музеї є корсет, є гердан, є ручка, якою вона користувалась".

Ініціатором створення музею Крушельницької у Білій став обласний краєзнавчий музей. Одним із організаторів оформлення був Ігор Герета, який все життя досліджував її творчість. Цьогоріч музей відзначив 50-річчя. Святкували цю дату у Білій 18 вересня. Тут розповідають, що туристи їдуть до музею з усього світу, тому експозицію постійно поповнюють.

Відкритий музей Соломії Крушельницької у Білій щоденно, крім понеділка та п'ятниці. Проте для усіх охочих ознайомитись із життям та побутом Великої співачки екскурсії проводять навіть у вихідні.