Головна Новини У Міжнародний день боротьби за скасування рабства відбувся автопробіг “На запчастини –...

У Міжнародний день боротьби за скасування рабства відбувся автопробіг “На запчастини – тільки машини”

645

vlcsnap-2015-12-02-16h50m04s968Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається щорічно 2 грудня. Рабство офіційно заборонене у світі, досі існує проявляючись у торгівлі людьми для трудової й сексуальної експлуатації. Ще один різновид – торгівля людськими органами. Саме до цієї, для когось незаконної проте надзвичайно-прибуткової, а для когось фатальної проблеми, цьогоріч 2 грудня привертали увагу в Україні. В різних областях активісти влаштували автопробіг “На запчастини – тільки машини”. Відбулася акція і на Тернопільщині.

Національний автопробіг проти торгівлі людськими органами “На запчастини – тільки машини” 2 грудня відбувся у 17 областях України. На Тернопільщині акцію організували Тернопільський міський жіночий клуб “Відродження нації” у партнерстві з Департаментом сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації, як волонтери долучилися студенти. Автопробіг стартував у Чорткові, зупинялись також в Теребовлі та у Тернополі. Торгівля людськими органами в Україні є незаконною. Втім людські органи затребувані і коштують дорого, то ж знаходяться охочі підпільно заробляти на цьому.

– Якщо людина хоче і дуже є потреба пожертвувати свій орган комусь з родичів чи знайомих, вона це може зробити, але заробляти на цьому гроші заборонено законодавством. Єдине, що в нас дозволено, це тансплантація кісткового мозку за якісь певні кошти. На жаль, цього ніхто не знає, на жаль люди не знають, яку небезпеку таїть в собі оце вилучення органів, наскільки це шкодить для здоров’я, наскільки потім важко буде реабілітуватись після вилучення органу і також ще великою проблемою є те, що работоргівці, їм людське життя, людське здоров’я неважливе. Вони заробляють гроші, для них неважливий процес реабілітації людини після цієї операції і дуже часто в нас буває так, що люди не тільки тратять орган, а ще й тратять життя, – розповідає організатор акції “На запчастини – тільки машини” Зоряна Барчук.

– Ми часто піднімаємо проблему торгівлі людьми, але ми говоримо, скажімо, про трудову експлуатацію, чи сексуальну експлуатацію, а проблема незаконного вилучення органів, вона як нібито замовчується. Але вона з кожним роком все більше і більше людей можуть бути залучені до цієї проблеми, можуть бути залучені як в якості донорів, так і в якості вербувальників. Тому що трансплантологія як наука взагалі розвивається, так, є потреба на це і відповідно є люди, які в злочинному бізнесі заробляють на цьому гроші. Тому, щоб привернути увагу людей до цієї акції, щоб вони розуміли, що на такі речі погоджуватися – це вже є злочинно,  – каже співорганізатор акції “На запчастини – тільки машини” Оксана Шлюсар.

Учасники акції “На запчастини – тільки машини” роздавали перехожим інформаційні матеріали, а також проводили своєрідний флешмоб. Волонтерів обв’язували стрічкою, а випадковим людям давали ножиці, аби, перерізавши стрічку звільнити уявних рабів із неволі. Також у різних локаціях організатори проводили відеолекції про сучасне рабство.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here