додому суспільство У Міжнародний день прав людини Тернопільські студенти мовчки протестували

У Міжнародний день прав людини Тернопільські студенти мовчки протестували

594

Ні пари з уст. У Міжнародний день прав людини Тернопільські студенти вийшли на Театральний майдан. Молодь організувала флеш-моб та мовчки протестувала проти кримінальних справ, які порушили щодо учасників мирної акції протесту в Києві. Cтуденти вимагали відставки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, притягнути до відповідальності організаторів і виконавців розгону мирної акції протесту в Києві в ніч на  30 листопада, припинити фабрикувати кримінальні справи та  звільнити незаконно затриманих. Такі акції солідарності відбулися і в інших областях України.

Двадцятий день євромайданів в Україні, десятий загальноміського страйку в Тернополі та одинадцятий день після розгону  мирної акції протесту в Києві знову зібрав на Театральному майдані Тернополя людей. Сьогодні на головну площу міста прийшли студенти. В знак протесту молодь організувала флеш моб. Студенти сформували на майдані символіку європейського союзу та хвилиною мовчання висловили свою солідарність незаконно затриманим під час мирних акцій протесту в Києві.

Любомир Шимків, член страйкового комітету в Тернополі: "Ми сьогодні проводимо Всеукраїнську акцію студентської солідарності. Вимоги дуже прості: звільнення Захарченка, розформування "Беркуту" і третє: звільнення всіх несправедливо засуджених студентів політв'язнів, яких затримали після розгону "Євромайдану" в Києві".

Дмитро Андрієшин, координатор "Євромайдану" в Тернополі: "Ми звертаємося до влади, до міліції, не порушувати кримінальні справи, зняти всі обвинувачення з людей. Наказати тих осіб,  які призвели до розгону "Євромайдану": беркут, Міністр внутрішніх справ, уряд Азарова і Президента України".

Студентка: "Ми молоде покоління і найкраще нам створювати своє майбутнє і творити свою державу. Боротися до кінця, до останнього подиху, щоб ми ввійшли в ЄС і повністю нам поміняли владу"

Юля, студентка: "Я надіюся, що ми достоїмо, я надіюся, що студенти виграють".

Сьогодні, 10 грудня, в світі відзначають Міжнародний день прав людини. Основна мета якого є торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного. Тому невипадковим є те, що Тернопільські студенти вимагали сьогодні справедливості стосовно людей, яких затримали під час мирних акцій в Києві. Бо права їх порушили в ту ніч коли беркутівці жорстоко розігнали "Євромайдан".

Міша, студент: "Ми бачимо, що в Україні ці права не реалізовуються, оскільки влада сама показує, що вона з людьми не рахується, вона будує країну для себе, а не для народу. Тому я проти їх політики. Хочеться скинути цю владу, хочеться жити в дійсно гідній країні. Де ти захищений як в соціальному плані, так само не боятися того, якщо ти сьогодні прийшов на майдан, що до тебе завтра прийдуть і скажуть йди з університету чи ще щось".

Любомир Шимків, член страйкового комітету в Тернополі: "Люди прокинулися і я думаю, що вже це покоління буде чітко відстоювати свої права і свободи, якщо на них будуть тиснути несправедливо".

Координатори майдану наголошують загальноміський страйк в Тернополі триває. Завтра на Театральному майдані для студентів організують відкритий університет. З 15 до 18 години тут проводитимуть тренінги, семінари, лекції.

Дмитро Андрієшин, координатор "Євромайдану" в Тернополі: "Ми організовуємо відкритий університет, де будуть лекції, тренінги, відео фільми, щоб ми виховували нове покоління українців. В нас буде штаб, де ми працюємо на відправку людей і студентів на Київ, які готові боротися і підтримати, відбувається збір грошей і речей, які ми відправляємо на Київ. Все продовжуємо до повної нашої перемоги".