додому Новини У Литві з 2027 під забороною хутряні ферми

У Литві з 2027 під забороною хутряні ферми

651

Литва приєднається до списку 20 країн Євросоюзу, які вводять заборону на хутряні ферми.

Про це повідомляє литовський суспільний мовник LRT.

“Ми досягли рівня зрілості, щоб не продовжувати діяльність, яка завдає болю”, — заявила Ієва Пакаркліте з ліберальної Партії свободи, яка входить до керівної коаліції, перед голосуванням, зазначивши, що найбільший попит на хутро в Росії та Китаї.

Заборона буде введена у 2027 році після трьох років перехідного періоду, що триватиме з 2024 по 2026 роки. Протягом цього періоду хутрові фермери матимуть можливість закрити свої ферми і отримати компенсацію. Однак розмір цих компенсацій викликає суперечки в бізнес-середовищі. У перший рік їм буде виплачено 3 євро за кожну тварину, в другий рік – 2 євро за тварину, і в останній рік – 1 євро за кожну тварину.

Уряд також зобов’язується компенсувати витрати на зменшення чисельності працівників ферм та витрати, пов’язані з зносом будівель, утилізацією обладнання та обробкою відходів. Фермерські господарства, які вже припинили свою діяльність, не матимуть права на компенсацію, оскільки виплати будуть здійснюватися лише для фермерів, які продовжують працювати на момент прийняття закону.