Головна духовність У Лосячі Борщівського р-ну до 1025-річчя хрещення Русі відкрили Християнський комплекс

У Лосячі Борщівського р-ну до 1025-річчя хрещення Русі відкрили Християнський комплекс

727

У Лосячі Борщівського району до 1025-річчя Хрещення Русі і Дня Незалежності України відкрили Християнський комплекс. У селі є три релігійні громади, успішно діють три храми. Комплекс став символом міжконфесійного єднання і добрим прикладом людського порозуміння, а ще – візитною карткою села.

У неділю зранку мешканці Лосяча поспішають на молитву до різних храмів: Української православної церкви Київського патріархату, Греко-католицької і Римо-католицької, проте приналежність до різних релігійних конфесій не заважає їм бути дружною громадою і патріотами свого села.

Григорій Фостій, сільський голова с.Лосяч Борщівського р-ну: " Село наше велике – протяжністю 6 км, в якому проживають 1150 людей, є 400 дворів".

У День відкриття комплексу усі мешканці на молитву і урочистості поспішають в одному напрямку – у центр села. У передчутті свята – настрій піднесений.

Марія Заяць, мешканка  с. Лосяч Борщівського р-ну:

" -То ви на свято йдете?
– На свято, йдемо з квітами до Матінки Божої, щоб нам здоров'ячка дала всім людям у селі.
– Квіти самі виростили?
– Так, ми самі троянди вирощуємо".

Галина Костюк, директор школи с. Лосяч Борщівського р-ну: "Це місце не просто – місце посвяти – воно навіть містичне якоюсь мірою. Колись наші предки на цьому місці поставили фігуру Божої матері. В ті часи, коли нищилося наше коріння, це місце було сплюндроване. Фігура була знищена. Думали, що без Бога на цьому місці можна щось створити. Ті дві споруди закінчилися великою руїною".

Керівник місцевого господарства згадує: усе почалося з того, що люди попросили у нього допомогти навести лад у самому центрі села. Лад навели, а далі з'явилась ідея зробити щось величне на цьому місці, яке б об'єднало односельчан. Василь Градовий переконаний: об'єднуючись у малому і, доклавши зусиль, можна єдиною зробити усю Україну.

Василь Градовий, директор агропідприємства: "Як нас не роз'єднували: по конфесіях, по Заходу і Сходу, а сьогодні ми стоїмо на спільній молитві, на спільній посвяті цього комплексу, тому Україна має майбутнє".

Детальніше про подію у Лосячі Борщівського району дивіться у програмі "Погляд зблизька" на каналі TV-4 в неділю, 1 вересня о 14 годині.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here