додому Новини У Козівському районі відкрили навчально-виховний заклад

У Козівському районі відкрили навчально-виховний заклад

394

vlcsnap-2014-12-26-11h32m17s33У Козівському районі відкрили навчально-виховний заклад. Тут займатимуться 15 дітей загальновікової групи та навчатимуться 59 учнів 1-9 класів. Як розповів директор навчально-виховного комплексу Іван Мартинюк, заклад вдалося відкрити завдяки об`єднаним зусиллям громади села, колективу закладу, меценатів, підтримці обласної та районної влади.

Рішення про реорганізацію Бишківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів і створення на її базі навчально-виховного комплексу прийняли ще у квітні 2012 року. Раніше до найближчого дитячого садка дітям і батькам доводилося долати 3-4 кілометри. Тепер на базі нового закладу створено дошкільну групу. Ремонтні роботи у приміщеннях тривали з квітня по серпень цього року. Тут відремонтували 4 кімнати, замінили двері, вікна, встелили підлогу-ламінат. Роботи тривають і досі.

Створення навчально-виховних комплексів на Тернопільщині – орієнтир для влади області на 2015 рік, переконаний заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра.

– Ця подія – це певна можливість для розвитку села, оскільки передбачає створення груп для дошкільнят і є більш гнучкою формою, яка дозволяє об’єднати ресурси сільської громади, сільського бюджету і державного бюджету, – говорить заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра.


За словами заступника, створення навчально-виховних комплексів дозволяє розв`язати чимало проблем, насамперед зекономити кошти. До слова, цього року не вистачало коштів на дофінансування освіти і медицини краю. Але все-таки області вдалося отримати додаткову субвенцію з державного бюджету у розмірі майже 50 млн гривень.

Загалом, за інформацією департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА, у 2014 році відкрили дошкільний навчальний заклад «Бджілка» у с. Дунаїв Кременецького району, дошкільний навчальний заклад «Перлинка» у с. Лосятин Кременецького району, у с. Синява Збаразького району, навчально-виховний комплекс у с. Гаї-Розтоцькі Зборівського району.