додому духовність У християн східного обряду триває Сиропусний тиждень

У християн східного обряду триває Сиропусний тиждень

1820

У християн східного обряду триває Сиропусний тиждень. Це останній тиждень перед Великим постом, який готує людей до Великодня. А у цю неділю, яку ще називають Прощеною, не забудьте просити вибачення у близьких та родичів за образи, заподіяні протягом року.

Попереднього м’ясопусного тижня церква, готуючи християн до посту, забороняла їсти м’ясні продукти. Відмовитись від них потрібно і під час Сиропустного тижня, проте можна молочні продукти, яйця та рибу. Востаннє перед Великим Постом скоромну їжу окрім м’яса  їдять вкінці тижня – у Сиропусну неділю.

–  Цей тиждень він є особливим, оскільки, неділя м’ясопусна, як була, минула, то неділя була про страшний суд. І, відповідно, це повинно людину, кожного християнина підводити до того, що період, до якого вона готовиться, тобто вступити у великий піст, вона повинна в певних своїх вчинках себе умертвляти. Як правило, це починалося завжди в тому, до чого людина найбільш схильна – це до вишуканості споживання страв, – розповідає сотрудник Артикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ отець Андрій Янішевський.

У Сиропустну неділю, яку ще називають Прощеною, ходили до рідних та знайомих «прощатися» – тобто просити вибачення за образи, заподіяні протягом року. Також існує звичай відвідувати могили померлих родичів та просити вибачення і в них.

– В часі сиропусного тижня ми готовимось власне до неділі прощення, коли маємо зважити всі наші думки, всі наші вчинки, і підготовитись до того, як ми зможемо перепросити свого ближнього. Найперше це починається з сім’ї, тому що кожна родина – це є жива клітина божого тіла містичного, тобто церкви, і все починається з родини, коли напередодні великого посту також один одного перепрошують, – каже отець Андрій.

Великий піст розпочнеться у понеділок, 18 березня, і триватиме сім тижнів.