Головна духовність У християн одне із найдавніших і найбільших свят Богоявлення Господнє

У християн одне із найдавніших і найбільших свят Богоявлення Господнє

181

Сьогодні у християн одне із найдавніших і найбільших свят Богоявлення Господнє. Люди вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Бо в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог-Отець – у голосі, Син Божий – у плоті, Дух Святий – у вигляді голуба. Сьогодні традиційно на набережній ставу у Тернополі біля підніжжя хреста, встановленого на честь 1025-річниці Хрещення України представники різних конфесій освятили воду. Християни вважають її цілющою і зберігають впродовж року.

Сьогодні християни святкують Водохреще. Цього дня Ісус був охрещений Іваном Предтечею у водах річки Йордан. Свято ще називають Богоявленням, бо людям тоді явився Господь у Трійці: Бог-дух святий злинув над Христом, як голуб, а голос із неба мовив: «Це – Син Мій улюблений, що його Я вподобав!».

– Дух святий злітав у виді голуба, а отець небесний промовляв. Так само, коли Русь-Україну Володимир Великий хрестив на Хрещатику в Києві, тоді дух святий злітав над Дніпром, тоді голос Отця небесного звучав: Це мої діти возлюблені, – розповів Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк.

На Водохреще після урочистих церковних служб люди збираються біля вирізаних з льоду хрестів, й священики звершують велике водосвяття. Богоявленська вода має чудодійні властивості і її тримають впродовж року. Сьогодні у Тернополі традиційно освятили воду. На набережній ставу, біля підніжжя хреста, встановленого на честь 1025 річниці Хрещення України представники різних конфесій відправили службу та здійснили водосвяття. Зі святом тернополян та гостей міста привітали представники обласної та міської влади.

Святом Водохреща традиційно завершується цикл новорічно-різдвяних свят.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here