додому культура У філармонії Шевченка вшанували музикою

У філармонії Шевченка вшанували музикою

467

200-річчя з дня народження Тараса Шевченка у Тернопільській обласній філармонії відзначили музичним дійством "Обніміться ж, брати мої". Симфонічний оркестр та камерний хор філармонії, за участі хору Тернопільського музичного училища і соліста Львівської опери Олега Ланового, вшанували Кобзаря кантатами "Хустина" та "Заповіт".

Директор Тернопільської обласної філармонії каже, до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка  готувалися не один тиждень. Для виконання програми "Обнімітеся ж брати мої" залучили чи не увесь творчий склад філармонії.

– Це симфонічний оркестр, це камерний хор і всі солісти вокалісти. Ми запросили хор музичного училища, який бере участь з нами, ми запросили соліста Львівської опери, Олега Ланового, – розказує Народний артист України, директор Тернопільської обласної філармонії Ярослав Лемішка.

Зі сцени Тернопільської обласної філармонії пролунали музичні твори за мотивами поезії Кобзаря. Зокрема кантати "Заповіт" та "Хустина". Попри події в Україні, вважають учасники програми, концерт не втрачає своєї врочистості і тим паче актуальності.
 

– Ми мусимо при любих суспільних, соціальних станах нашої країни пам'ятати про своїх геніїв, пам'ятати про своє минуле. І я дуже радий, що на цей концерт сходяться люди для того, щоб підтримати не тільки нас, не тільки послухати прекрасну чудову поезію і цю чудову музику, а й об'єднатися навколо того, що зараз є в державі, – каже заслужений діяч мистецтв України, головний диригент Тернопільської обласної філармонії Мирослав Кріль.

Програму "Обніміться ж брати мої" Тернопільська обласна філармонія за час святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка планує представити також у різних районах області.