додому Головні У деяких школах Тернополя довго шукали вчителів фізкультури, інформатики та трудового навчання

У деяких школах Тернополя довго шукали вчителів фізкультури, інформатики та трудового навчання

973

Менше п’ятдесяти відсотків випускників педагогічного університету Тернополя, які закінчили навчання минулого року, знайшли роботу за спеціальністю. Водночас у школах бракує педагогів, перед навчальним роком у деяких навчальних закладах довго шукали вчителів фізкультури, інформатики та трудового навчання. Бракує також вихователів у дитячі садочки.

Близько 6 тисяч осіб зараз працює у закладах загальної, дошкільної та позашкільної освіти міста. Майже чотири тисячі з них- педагоги. Попри таку цифру, щороку управління освіти стикається з проблемою браку кадрів.

Катастрофічна ситуація з вихователями дошкільних закладів. Щомісяця троє-четверо працівників звільняється із дитячих садків міста. Зазвичай випускники педагогічного не хочуть працювати за спеціальністю, бо їх не влаштовує зарплата, каже фахівець Центру моніторингу забезпечення якості освіти ТНПУ Андрій Лень. Особливо ця тенденція спостерігається впродовж останніх років. Після закінчення навчання молоді спеціалісти йдуть працювати у приватні фірми, або ж їдуть за кордон на заробітки.