додому здоров'я У День здоров’я в Тернополі переймались гіпертоніками

У День здоров’я в Тернополі переймались гіпертоніками

280

"Слідкуйте за своїм артеріальним тиском!" – під таким гаслом цьогоріч відзначили Всесвітній день здоров'я. Тема Дня здоров'я у 2013 році  –  гіпертонія. Вибрали саме цю недугою не випадково, проблема серцево-судинних захворювань є актуальною у всьому світі. В Україні смертність від ускладнень цих хвороб посідає перше місце і становить близько 73-75% від усіх причин смерті.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я третина дорослих людей планети має стійко підвищений тиск крові. В Україні кожен третій хворіє  артеріальною гіпертензією. Щороку від гіпертонії та її ускладнень помирає більше людей, ніж від разом взятих раку, туберкульозу та СНІДу.

– Сьогодні в нас в державі за останні 10 років збільшилася захворюваність на гіпертонію у три рази. Смертність від гіпертонії по державі становить десь 66%, а в нас доходить і до 70% в загальній структурі смертності. Це означає, що основна питома вага всіх смертельних випадків припадає сьогодні саме на цю патологію, – розповів начальник головного управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Михайло Буртняк.

Якщо високий тиск не лікувати, він може стати одним з основних факторів ризику розвитку інших хвороб: атеросклерозу, крововиливів в сітківку ока, інсульту, інфаркту, ниркової та серцевої недостатності, тому неабияке значення, кажуть фахівці має профілактика.

– Це здоровий спосіб життя, це збалансоване харчування, це зменшене вживання солі, це невживання алкоголю та непаління, це постійна регулярна фізична підготовка. Є інший шлях – слідкувати за своїм кров'яним тиском, за рівнем холестерину і при підвищенні його приймати постійно регулярно медикаменти, – каже Михайло Буртняк.

21 квітня у Тернополі на Театральному майдані усім охочим  безкоштовно вимірюватимуть артеріальний тиск.