додому культура У День писемності та мови в Тернополі стартував шкільний етап Міжнародного конкурсу...

У День писемності та мови в Тернополі стартував шкільний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

1177

У День писемності та мови в Тернополі стартував шкільний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Основна мета конкурсу – утвердити статус української мови, піднести її престиж серед української молоді. Взяти участь у конкурсі може кожен учень. Але належна підготовка – обов'язкова.

Учениця Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка Христина Спільник у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика бере участь всьоме. Минулого року дівчина виборола ІІ місце у конкурсі на Всеукраїнському етапі. Цьогоріч сподівається на перемогу.
 
– Кокурс Яцика він мені характерний тим, що завдання дуже гарні і цікаві, їх просто приємно робити. Бо олімпіади з мови та літератури там таке, більше теорії, а конкурс Яцика, там більше практики, практичне застосування мови, там є багато на визначення помилок, які допускають люди. Тому мені завдання дуже подобаються, – розповіла учениця Тернопільської Української гімназії ім. Франка Христина Спільник.
 
Учасники Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика зізнаються: щороку рівень конкурсу зростає, однак це ще більше заохочує їх брати участь і випробовувати власні сили.
 
– Минулого року завдання були досить складні, але я думаю, що цього року я знову піду і спробую пройти трохи далі обласного рівня. Цей конкурс насамперед для мене це можливість всамодосконалитись доказати самій собі, що я вмію і можу, – каже учениця Тернопільської Української гімназії ім. Франка   Ірина Махтура.
 
Конкурс імені Петра Яцика проходить у чотири етапи за олімпійською системою: шкільний, районний, обласний та загальноукраїнський. Показати свої знання з української мови мають змогу школярі та студенти не лише з України, а більш як з 25 країн світу.
 
Анатолій Крижанівський, директор Тернопільської Української гімназії ім. Франка: "Як правило пишуть діти, ті що зголошуються в нас в гімназії, в нас 650 дітей, з них близько 85 ми їх розділили на три групи: менша, середня і старша, от власне вони почнуть боротьбу за перемогу. Хочу сказати і потішитися, що Тернопільщина має хороші результати на Всеукраїнському рівні. І наша гімназія минулого року мала на цьому етапі друге місце, трошки не дотягнули, така Христинка Спільник завоювала друге місце і ми тішимося".
 
Олександра Грабовська, вчитель української мови Тернопільської Української гімназії ім. Франка: "Акція надзвичайно важлива особливо важлива, саме в наш час, коли українська мова виявляється потребує захисту в Україні. Сьогодні ми також відкриваємо тиждень української мови в гімназії, будуть проходити відкриті уроки, різноманітні конкурси, заходи, концерти, щодо захисту української мови. А завершиться тиждень таким форумом на захист української мови, на якому ми висловимо свою громадянську позицію".
 
Підбиватимуть підсумки  Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика традиційно навесні.
 
TV-4