додому Новини У день Артемія не можна рахувати гроші: що не можна робити 6...

У день Артемія не можна рахувати гроші: що не можна робити 6 квітня

1502

Християни відзначають церковне свято 6 квітня на честь святителя Артемія Солунського і преподобного Захарія Постника. За старим стилем 6 квітня відзначається переддень свята Благовіщення 2023. А у католиків сьогодні відзначається Чистий четвер 2023.

З 6 квітня починає зацвітати яблуня, а на вербі з’являються перші “котики”. У давні часи до дня Артемія танув весь сніг, і санний шлях ставав не проїзним. Сани в цей день ховали на горище до наступної зими.

Наші предки присвячували дату 6 квітні прибиранню в будинку. Цього дня мили вікна та дзеркала, прали скатертини та постільну білизну, вибивали килими та матраци. Вимиті лавки жінки натирали ялівцем, який вважався потужним оберегом від злих сил.

6 квітня розпалювали вогонь у печі або на вулиці. Вірили, що полум’я від багаття допоможе прискорити настання весни і теплої погоди. Такий вогонь можна було гасити піском або почекати, поки він сам згасне, але не можна було заливати водою.

Також з 6 квітня починають висаджувати ранні овочі та зелень на городі. Наші предки для підвищення врожайності і поліпшення імунітету овочів виносили насіння на ніч на вулицю. Вважалося, що так насіння отримає хороше загартування і не будуть боятися морозів.

Що не можна робити 6 квітня

У цей день не можна гасити багаття водою. Це вважається неповажним ставленням до вогню.

Не можна їсти м’ясо, молочні продукти, яйця і рибу в цей день, оскільки ще триває Великий піст 2023.

У день Артемія не можна рахувати і перераховувати гроші, інакше фінансовий стан значно погіршиться.