Головна суспільство У Чистилові затримали браконьєрів з електровудкою

У Чистилові затримали браконьєрів з електровудкою

411

У Передвеликодню ніч одні святили паски та відвідували богослужіння, а інші займалися браконьєрством. У ніч на Великдень в Чистилові на території природо-заповідного фонду троє чоловіків ловили рибу електровудкою. Двох браконьєрів працівники "Тернопільрибоохорони" та міліціонери затримали, один чоловік втік. Електровудкою наловили чотирнадцять кілограмів риби, збитки сягнули більше 40 тисяч гривень. На правопорушників відкрили кримінальне провадження, їм загрожує штраф від 200 до 400 неоподаткованих мінімумів або обмеження волі до 3 років.

Ось тут на території Чистилівського орнітологічного заказника у ніч на Великдень троє браконьєрів ловили рибу електровудкою. Двох чоловіків працівники "Тернопільрибоохорони" затримати, ще один втік. Аби впіймати порушників на гарячому майже всі працівники управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів Тернопільщини впродовж трьох днів чергували в Чистилові. Браконьєри електровудкою наловили 14 кілограмів риби.

– Дуже сильно вражає саме порушення, тому що загальна вага риби, яку вони набили становить близько 14 кілограмів. А найбільша риба була довжиною 15 сантиметрів. Щука 10 одиниць вага – 75 грам. Це шокуючі факти, це навіть не риба, я не знаю, що з нею можна робити ні тараньку, ні пожарити, плотва 194 одиниці вагою 8 кілограмів 600 грам, карась сріблястий 17 одиниць – 2,5 кілограмів, окунь звичайний 15 одиниць  – 800 грам, в'юн – 200 грам, ротан 42 одиниці – 800 грам, – розповідає начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об'єщик.

Збитки за таку кількість зловленої електровудкою риби сягнули 44 тисяч гривень.

– Збитки нараховані на суму 44 тисячі гривень тільки по рибі. Зараз ми звернулися ще в іхтіологічну службу , бо дана риба мала нереститися, в ній була ікра і можливо ми ще будемо враховувати, яке вона могла б нести потомство. Тобто, збитки можуть бути набагато більшими. Сюди з Тернопільського озера піднімається вся риба на нерестилище. Тобто це не є окреме порушення тої чи іншої людини, великі втрати воно завдало для нашого озера. Тому що риба мала б тут віднереститися, вернутися до озера і цей нерест мав би принести прибуток, – каже Андрій Об'єщик.

Троє браконьєрів, які ловили рибу електровудкою –  мешканці Чистилова, їх подвір'я прямо перед водою, затримали чоловіків навпроти їх будинків.

– Під час затримання, коли хлопці їх брали, то одного зразу ж затримали, той що буб безпосередньо на човні. А організатор, як пізніше виявилося, скинув куфайку, переплив річку і скрився в тих болотах. Пізніше міліція нам пообіцяла, оскільки прізвище відоме, встановити його і притягнути до відповідальності. Тобто, те що він втік його не спасе, а навпаки обтяжить, бо це є чинення опору. Був ще третій чоловік, який за проханням того організатора мав попмогти рибу і знаряддя лову принести на подвір'я. Його зловили на тому моменті, що він намагався знаряддя винести.
Хочу подякувати нашим працівникам "Тернопільрибоохорони", які поїхали в такий передсвятковий час і доробили дану справу, їм честь і хвала, – говорить начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області.

За даним фактом працівники Тернопільського райвідділу міліції відкрили кримінальне провадження за частиною першою 249 статті. Відомості внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань.

– Санкція статті передбачає від  двохсот до чотирьохсот неоподаткованих мінімумів або обмеження волі до трьох років. Проводяться заходи по затриманню третього співучасника даного правопорушення. Особа встановлена, всі троє мешканці Чистилова, – розповів заступник начальника Тернопільського райвідділу, начальник міліції громадської безпеки Богдан Бігун.

Браконьєрів з електровудками в тернопільському районі затримали вперше. Часто такі порушення виявляють в Борщівському районі, зокрема в селі Вільхівці. Минулого року на Тернопільщині працівники "Тернопільрибоохорони" виявили три факти застосування електровудки.

– Останні три електровудки, які були зловлені доведені до суда, порушена кримінальна справа. Наскільки я пам'ятаю остання електровудка, люди получили 4 роки, два умовно і два з відтермінуванням і відповідно сплатили всі штрафи, – каже Андрій Об'єщик.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here