додому надзвичайне У Бережанському районі 14-річна дівчинка потрапила до лікарні через переохолодження ніг

У Бережанському районі 14-річна дівчинка потрапила до лікарні через переохолодження ніг

496

14-річна дівчинка потрапила до лікарні через загальне переохолодження організму та відмороженням ніг. Це трапилось у Бережанському районі в суботу 23 лютого. Цього року на Тернопільщині це вже 24-й випадок травмувань, ще шестеро людей загинули через загальне переолодження організму. Щоб уникнути обмороження, рятувальники рекомендують, насамперед, дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур.

Організм може переохолодитися, якщо втрачає набагато більше тепла, ніж виробляє, розповідають рятувальники. Це відбувається зазвичай при тривалому перебуванні людини на холоді. Особливо часто випадки переохолодження трапляються при міцних морозах у поєднанні з підвищеною вологістю повітря та сильним вітром.  

– Із початку року в нас вже є зареєстровано 24 випадки переохолодження, що вп'ятеро менше, ніж за аналогічний період минулого року. відповідно загибель при переохолодженні у два рази зменшилась. Але навіть поодинокий випадок переохолодження заставляє задуматись, якщо наші бійці у складних усмовах різних надзвичайних ситуацій із загрозою для власного життя боряться за життя людей і навіть тварин, то випадки переохолодження не повинні мати місце у наш час, – каже помічник начальника Територіального управління МНС у Тернопільській області Олена Воробець.

Слід пам'ятати кілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження. Їх нагадують рятувальники: найперше при сильному холоді не вживати алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла. Не палити на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду. Тісне взуття та відсутність устілки, можуть створювати передумови обмороження. Крім цього не слід виходити на мороз без рукавиць та шарфа.

– Тому ми ще раз і ще раз звертаємось до мешканців області берегти своє здоров'я та життя, уникати переохолодження шляхом одягання, вживання теплої їжі. Ніхто не відміняв пункти обігріву, які знаходяться по всій області у лікувальних закладах. І напевне слід попросити, щоб громадяни були уважнішими один до одного, у випадках, коли переохолодження може мати місце, – радить Олена Воробець.