додому культура У Бережанах презентували фільм “Крути. Молода кров”

У Бережанах презентували фільм “Крути. Молода кров”

512

Фільм "Крути. Молода кров" презентували активісти "Зарваницької громадської ініціативи" студентам Бережанського агротехнічного інституту. Днями Україна відзначила 95-ту річницю з часу бою на залізничній станції Крути. У ньому загинуло майже три сотні юнаків. Події тих років яскраво висвітлюють розповіді істориків, реконструкція подій та журналістські розслідування, як використані у фільмі. Невдовзі такі перегляди активісти планують організувати і для інших мешканців Тернопільщини.

Подивитись фільм "Крути. Молода кров" в аудиторії Бережанського агротехнічного інституту зібрались переважно хлопці. Приблизно того ж віку, як і герої фільму. Попереду у цих студентів – пари, сесії і безліч планів на майбутнє. Тому й гостей, активістів "Зарваницької громадської ініціативи", молодь зустрічає з безтурботними посмішками. Вже через годину, після перегляду фільму, замість блиску в очах – глибокі роздуми. Реконструкція подій часів бою під Крутами, розповіді істориків, в тому числі і військових, та журналістські розслідування так зрозуміло розказують про реальні події з життя сотень юнаків-крутянців.

Михайло Череда, студент ІІ курсу Бережанського агротехнічного інституту: "Фільм насправді був цікавий. Він доступно виклався і кожен має поважати свою історію".

Роман Палій, студент ІІІ курсу Бережанського агротехнічного інституту: "Мене в дійсності вразило, що вони добровільно пійшли туди заради нашої держави, щоб вона була вільною".

Ольга Букавин, студентка І курсу Бережанського агротехнічного інституту: "З книжок я багато чого нового дізнавалась, але цей фільм мене дуже сильно вразив… Мені подобається, які були у нас мужні і сміливі студенти. І хочу надіятися, що тепер у нас такі самі студенти виростають у нашій країні".

Володимир Зайчук, зав. відділу гуманітарної освіти, виховання та студентських справ Бережанського агротехнічного інституту: "Після таких зустрічей ми бачимо, як студенство міняється, бо хоче і має наглядний приклад людей, які вже чогось досягли. І таким чином це йде на користь студентам і ми це неодноразово помічаємо".

Студенти Бережанського агротехнічного інституту стали першими, кому активісти "Зарваницької громадської ініціативи"  показали фільм.  Далі фільм планують продемонструвати якомога більшій кількості людей.  

Володимир Болєщук, активіст "Зарваницької громадської ініціативи": ""Зарваницька громадська ініціатива" їздить по містечках і селах, по різних аудиторіях, зустрічається з людьми для того, щоб показати нашу справжню історію… Лютий, березень, думаю ми об'їздимо всі районні центри. Якщо буде бажання інших студентів, інших навчальних закладів, ми звичайно приїдемо, також будемо спілкуватися з ними".

Степан Барна, активіст "Зарваницької громадської ініціативи": "Ми собі ставимо за мету охопити якомога ширше коло населення для того, щоб воно усвідомилорівень відповідальності за ту українську державність, яку ми маємо сьогодні, оцінило внесок багатьох українців, які віддавали своє життя в Українській Галицькій Армії, під Крутами, в УПА, серед шестидесятників і борців за волю України в кінці 90-х років".

Олег Боберський, заступник голови Тернопільської обласної ради: "Я думаю, наші молоді студенти задумалися про тих ровесників того часу. І про те, якими вони критеріями жили, які перед собою цілі ставили в житті І це дуже важливо, бо від нашої молоді насправді дуже багато залежить".