додому суспільство У 90-110 гривень обійдеться цьогоріч батькам кожен день перебування дитини в оздоровчому...

У 90-110 гривень обійдеться цьогоріч батькам кожен день перебування дитини в оздоровчому таборі Тернопільщини

272

У 90-110 гривень обійдеться цьогоріч батькам кожен день перебування дитини в оздоровчому таборі Тернопільщини. Це в середньому на 10 гривень дорожче, ніж торік. Проте й умови перебування щороку намагаються покращувати, кажуть керівники таборів. Найбільше уваги приділяють харчуванню дітей. На продукти для дітей витрачають більше третини суми.

Оздоровчий табір – це не визначення, а суть, доводять у "Лісовому". Тут навіть місцева риба голодного життя не знає.  Що вже казати про школярів, які щороку відпочивають у таборі. Їх годують, як рідних. П'ять разів на день.

Іван Кіндрад, директор оздоровчого комплексу "Лісовий" у Скоморохах Бучацького р-ну: "Різноманітне меню, тому що хочуть овочі, фрукти, і молочне хочуть".

Навіть варениками відпочивальників, буває, тішать. І куди ж без м'яса. Готують усе, але тільки корисне і лише дозволене відповідними нормами. А щоб робота йшла швидко, мають на кухні 5 котлів, 6 жаровень, необхідні кухонні прилади і навіть посудомийну машину. Та основна частина суми, яку отримують від відпочивальників, йде на їжу.

Іван Кіндрат, директор оздоровчого комплексу "Лісовий" у Скоморохах Бучацького р-ну: "Можна харчування зробити, до того добавити накрутку, всі затрати і пишуть, що харчування роблять 60-70 грн. А згідно санітарних норм має рахуватися не харчування, а сировий набір. То він в середньому по країні десь 37 грн, в нас цього року десь 40-43 грн запланований сировий набір… Якщо взяти затрати, то получається третя частина йде на продукти харчування, приготування, а решта – на умови проживання".

Перед відкриттям офіційного оздоровчого сезону, меню куштують тернопільські школярі:

" – На обід на перше давали суп, на друге давали котлету з картоплею, а на третє – сік.

– Смачно?

– Смачно.

– Так, як вдома?

– Так".

Нині у цих школярів – тур вихідного дня. Таких гостей у таборі приймають у міжсезоння – навесні та восени. Інакше, каже директор, не вижили б. Утримувати таку територію, а тут понад вісім гектарів, треба цілий рік. А підготовка до заїзду дітей – етап найважливіший.

Іван Кіндрат, директор оздоровчого комплексу "Лісовий" у Скоморохах Бучацького р-ну: "Я з 2002 року директор і такого року не було, щоб ми більше 100 тисяч не вкладали в ремонт, організацію, окультурення номерів, території".

Оздоровчому комплексу "Лісовий" – вже більше 40 років. Ремонтувати та оновлювали щороку просто змушені. У корпусах потрохи вдається замінювати плитку у коридорах. У номерах – меблі, матраци, постіль, рушники. Відпочивальники – діти віком від 6 до 17 років. Їх поселяють у 2- та 4-місні номери. На кожен блок – один санвузол. Кілька років тому тут добудували ще один корпус.Та основне життя у таборі кипить за межами будинків. На території табору – спортивні майданчики для футболу, волейболу, баскетболу, павільйон для настільного тенісу, шашок, шахмат. Але найцікавіше – озеро та катамарани. А ще – пішохідні екскурсії у ліс, на водоспади. Коштує такий відпочинок цьогоріч трохи дорожче, ніж торік. Кожен день перебування дитини у якомусь з таборів Тернопільщини обійдеться батькам в середньому у 90 -110 гривень. Цьогоріч у них планують 3-4 заїзди. Перший розпочинається 8 червня.