додому духовність У 70-ту річницю з дня смерті Андрея Шептицького відбудеться похід зі свічками

У 70-ту річницю з дня смерті Андрея Шептицького відбудеться похід зі свічками

437

vlcsnap-2014-10-29-17h22m59s229В суботу, 1 листопада, 70-та річниця від дня смерті митрополита Андрея Шептицького. З цієї нагоди відбудеться похід від Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці до пам’ятника митрополиту Андрею. Учасники заходу помоляться Панахиду за упокій душі архипастиря та візьмуть участь у духовно-мистецькій програмі.

1 листопада на Тернопільщині вшанують пам’ять Митрополита Андрея Шептицького. Саме цього дня виповниться 70 років з часу смерті предстоятеля Української греко-католицької церкви. Андрей Шептицький за півстоліття став найвпливовішою людиною Галичини, улюбленцем народу та беззаперечним авторитетом для інтелігенції. За радянських часів про Шептицького в Україні згадувати забороняли. Нині про нього говорить наука і духовенство.

– Славний, великий чоловік, батько нашої церкви, направду зробив багато, щоб наша церква розвивалася. Під час тих світових подій, ми знаємо, що він між двома світовими війнами тут душпастирював і зробив дуже багато, щоб наша церква вижила, – розповідає прес-секретар Тернопільсько-Зборівської Митрополії УГКЦ отець Олег Харишин.

Вшанують пам’ять Митрополита Андрея Шептицького в суботу, 1 листопада. О 17:30 від Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття розпочнеться похід зі свічками. Тернополяни йтимуть центральними вулицями до єпархіального управління, поблизу якого знаходиться пам’ятник Андрею Шептицькому.


– Тут, біля його пам’ятника, буде відслужена панахида за упокій його душі. Власне, буде молитва і за його прославлення. Бо, не зважаючи на його вчинки, які він робив, наша церква одноголосно сьогодні може стверджувати, що це була людина свята. Однак поки що він не визнаний, не канонізований, але я думаю, що це питання часу. Буде молитва прослави, так само молодіжні спільноти постаралися, щоб підготувати духовно-мистецьку програму, яка буде цікавою для всіх присутніх. Запрошуємо усіх взяти участь. Також буде духовне слово, наука, яку виголосить, один із священиків Тернополя, – говорить отець Олег.