додому здоров'я У 2013 році з опіками у лікарню швидкої допомоги Тернополя госпіталізували вже...

У 2013 році з опіками у лікарню швидкої допомоги Тернополя госпіталізували вже 30 пацієнтів, із них 15 – діти

459

Півторарічна дитина ошпарилась, впавши у відро з окропом. Це трапилось 15 січня у селі Ріпинці Бучацького району. Дівчинку відразу госпіталізували у районну, а далі – у лікарню швидкої допомоги Тернополя. Сьогодні Надійку прооперували, замінивши 12% обпеченої шкіри штучною. Лікарі кажуть, що життю дитини нічого не загрожує.

Маленька Надійка добре перенесла операцію і сьогодні її життю нічого не загрожує, переконують лікарі. Вчорашній день мама дитини згадує з жахом, звинувачуючи в тому, що трапилось, насамперед себе.

Марія, мама потерпілої дівчинки із. села Ріпинці Бучацького району: "Я поставила каструлю з гарячою і кришкою не закрила, дитина йшла задом, зашпорталась, і впала в кип'яток, почала плакати, і трошки обпеклися плечики і ножки, бо щастя, що була в памперсі". 

Опіки поверхневі, розповідають лікарі. Проте без хірургічного втручання не обійшлось: 12% обпеченої шкіри замінили штучною, сподіваються, що вона добре приживеться.

Ярослав Головатий, в/о завідувача відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Сьогодні дитина прооперована, видалено всі некротичні тканини, закрито рани ксенотрансплантатами, також проводиться дезінтоксаціна терапія, антибіотикова терапія, прогноз благоприємний".

Готується до виписки і десятимісячний Дениско. 9 січня дитина обпеклась окропом.

Катерина, мама потерпілого хлопчика із села Олашківці Чортківського району: "- Ми збирались купатись, я принесла воду, поставила. А його поставила в ходулі, щоб собі побігав, я тільки обернулась, щоб йому зробити поїсти, а він в ту мить шарпнув на себе відро і так попікся.

– Що найбільше обпік?
– Ручку і ножка вже заживає. Каже лікар, що йде на поправку.

Лікарі відзначають, що останнім часом зменшилась кількість виробничих опікових травм, а от випадки, коли обпікаються діти, трапляються все частіше. Усі вони через неуважність батьків, переконані медики.  

Ярослав Головатий, в/о завідувача відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Найчастіше буває, коли діти починають ходити, десь залишили без нагляду чайник, чи кружку".

Із початку 2013 року з опіками у відділення термічної травми та пластичної хірургії госпіталізували тридцять пацієнтів, із них 15 – діти. Медики звертаються до батьків із проханням пильніше наглядати за малими дітьми, адже обпечення нерідко закінчується летально.