"Чортківський ливарно-механічний завод", "Тернопільоблтара", "Чортківське племпідприємство", "Тернопільський радіозавод "Оріон" та "Текстерно" – це підприємства, які запропоновані для приватизації цього року. У 2012 році Тернопільське регіональне відділення Фонду державного майна приватизувало три об'єкти державної власності та уклало майже сотню договорів оренди держмайна. У минулому році регіональне відділення перерахувало до бюджету країни майже сім мільйонів гривень.
2012 рік був ефективним для регіонального відділення Фонду держмайна, переконаує його керівник. Наприкінці 2011 року в Україні ухвалили Закон "Про Фонд державного майна", а в січні 2012 року – прийняли нову державну програму приватизації на 2012-2014 роки. Цими документами визначено головні принципи, напрямки та функції Фонду держмайна України.
– По ходу приватизації, управлінням державним майном у 2012 році вносилися зміни, точніше приймалися нові законодавчі акти, вносилися зміни до нормативних документів лише з метою того, що було прийнято в державній програмі приватизації на 2012-2014 роки, – розповідає начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області Михайло Шкільняк.
У 2012 році від приватизації державного майна на Тернопільщині бюджет країни отримав півмільйона гривень. Зросли на сорок відсотків, порівняно з 2011 роком, і надходження від оренди держмайна. Під контролем регіонального відділення перебуває 15 договорів купівлі-продажу. Зараз відділення активно готує ще ряд об'єктів до приватизації. Є об'єкти, які вже декілька разів виставлялися на продаж, але не були продані. Нова державна програма відкриває нові способи приватизації.
– Продаж об'єктів за методом зниження ціни лота. В даному випадку Фонд державного майна працює над виробленням відповідного положення. Звісно, що ті об'єкти, які ми продаємо вже по десятку разів, а вони не продаються, то саме для цих об'єктів, а ми маємо вже три таких об'єкта в Тернопільській області, саме настав час застосовувати такі способи приватизації для того, щоб саме таким способом знайти ефективного власника, – каже Михайло Шкільняк.
Вже складений перелік об'єктів, які планують приватизувати у 2013 році. Серед інших "Чортківський ливарно-механічний завод", "Тернопільоблтара", чверть акцій статутного капіталу "Чортківського племпідприємства", 96% відсотків "Тернопільського радіозаводу "Оріон" та чверть акцій тернопільського "Текстерно".